Zní to skoro neuvěřitelně, ale po dvou letech od Stavů přichází obrovsky očekávané album Delirium od Schyza. Již od včerejška je možné ho objednat na oficiálních stránkách labelu Illegal Music. Datum vydání je stanoveno na 25.3., ale tracklist a cover už jsou zveřejněny.

Jaké Delirium je?

Schyzo nám v našem youtube pořadu G-Talk prozradil, jaké album máme očekávat. Delirium je prý „všechno, jen ne morbidní“. Nemáme čekat druhé Stavy a tracky na způsob 72 LAJN. Album má být údajně vyzrálejší a také hudebnější. Depresivní nebo naštvané (slušně řečeno) texty jsou přítomny a o stále lepší flow se můžeme přesvědčit sami z vydaných singlů. Celý rozhovor můžete vidět zde.

Co už známe?

Doposud vyšlo na youtube šest věcí. Ta nejstarší je Freakshow Řezníkem, která se svou nekompromisností a zdařilým videoklipem nasbírala za rok přes milion views.

Druhý zveřejněný track z Deliria je extra tvrdá věc Vagiclean.

Jako třetí singl vyšel track Dejchám. Melancholický klavírní instrumental produkoval Fosco Alma.

V dalším singlu Nemám Náladu nám Schyzo jasně vysvětluje, s kým se nehodlá bavit a koho nemá náladu poslouchat. Refrén mu zazpíval jeho dlouholetý parťák Saka.

Předposlední vydaný track nese název Tennessee. Jedná se o velice depresivní vyjádření a opět zde Schyzovi sekunduje Saka.

Několikrát zmíněný Saka zajistil refrén i v naprosto čerstvé novince Já Děvko. Tento track je velmi tvrdý a agresivní. Ve striktní flow mimo jiné zazní i fráze „krev neni voda, krev je vyjebanej menzes, rádia plný kriplů, co nechtěj do penze“. Není to menší kopnutí do PSH? Track od Vladimira 518 totiž nese název Krev neni voda. I jiná část Schyzova textu „nebudu bulet, že jsem kritiku nesnes“ by mohla směřovat na Vladimirovu obhajobu sebe sama v rádiu, když se mu nelíbila značně kritická recenze na jeho poslední album ULTRA!ULTRA!. Kdo ví? Posuďte sami.

Shrnutí a tracklist

Delirium, které mělo podle dřívějších popisků vyjít „zhruba za 27 let“ je tedy na světě už teď. Na albu se objevují hosté z Illegal Music, konkrétně Meiton, Casper a Saka. Dále můžeme slyšet již zmíněného Řezníka a také Protivu. Celý tracklist naleznete pod článkem.