V neděli startuje jeden z největších českých hudebních svátků Rock for People. Svým návštěvníkům nabídnou organizátoři více než 200 koncertů a hudebních a zábavných čísel.

Na Rock for People každoročně zavítají davy hudebních fanoušků, kteří snad ani letos nebudou zklamaní. Do pestrobarevné kombinace šťavnatých hudebních chutí tak letos přispějí například zahraniční kapely Massive Attack, The Offspring, Bullet for My Valentine či Five Finger Death Punch.

Fajnšmekři si pochutnají na vystoupeních hudebních ikon Chvrches, Nero nebo třeba The 1975 a návštěvníkům hudebního festivalu se představí také hudební objevy a poněkud netradiční interpreti. Za velký úspěch a poctu můžeme taktéž označit vystoupení ikony slam poetry Saula Williamse, který do České republiky zavítá vůbec poprvé stejně jako hororová dvojice Ho9909.

Párty v tichu i fireshow

Rock for People se do svého dvaadvacátého ročníku obul opravdu s chutí. Účastníci festivalu budou mít k dispozici řadu klidových zón, v nichž si budou moci odpočinout od nabitého programu a naopak se budou moci pobavit a odreagovat na populárních silent parties nebo při oblíbeném Live Jukeboxu s naživo hrajícími muzikanty.

Výstřižek

Do Street zone budou moci návštěvníci zavítat na dechberoucí fireshows nebo třeba turnaje v Pukci, Kofola stage nabídne příznivcům své představení Cirk La Putyka a ty, které přitahuje adrenalin a vzrušení, snad uspokojí velkolepé exhibice na U-rampě.

22. ročník festivalu Rock for People se letos koná od 3. do 5. července v hradeckém Festivalparku. Ceny celofestivalových pasů se k dnešním dnům šplhají k 1650 korunám v předprodeji a až na 1800 korun za vstupenku zaplatíte na místě. Vstupné pro návštěvníky ve věkovém rozmezí 15 až 17 let vyjde v předprodeji na 900 korun, na místě připlatíte o dvě stovky navíc.

RfP2015-035_www.klapper.cz_

Pokud stále váháte, jestli se na Rock for People vypravit, tak s tím rychle přestaňte a začněte nadšeně balit. Jen málokdy budete mít totiž možnost zhlédnout a vyslechnout nálož hvězdné a kvalitní hudby, kterou hradecký festival svým návštěvníkům bezpochyby nabízí. A navíc, co by to bylo za léto bez festivalu…

Foto: Oficiální web Rock for People