Rapper James Cole není talentovaný pouze v oblasti hudby, ale i jako umělec na plátně. Svoje skills veřejně ukázal na výstavě na Vinohradech ve středu 20.9.

Akce se konala netradičně v eco art kadeřnictví Oway Rolland. Po zdech visely analogové koláže, které si bylo možné i zakoupit a po celou dobu bylo připravené skvělé veganské pohoštění od Mladého kokosu a Chlebíček store. O hudební podkres se postaral DJ Risto Sokolovski.

Osobní cíl

James Cole sám popisuje, že zdrojem jeho papírových, ručně dělaných koláží jsou primárně, ale nikoliv exkluzivně, fotografie. „Fotografie kulturních artefaktů, krajin, běžných užitných předmětů, lidí… Skrze fotografie se nořím do proudu lidské kultury, do celé její historie, do rezervoáru přeplněného artefakty a symboly. Stejně tak se skrze fotografie dostáváme ke sféře člověkem nedotčené: sféře přírody. Potápím se s nůžkami v ruce a plodím další, dosud nestvořené artefakty, které často kombinují lidské a přírodní. Mým osobním cílem je vypnout povrchovou vrstvu myšlení a myslet obrazem, tvarem, barvou; společně s papírem rozstříhat své vlastní i kulturní vzorce myšlení. Během tvoření se jaksi vynechat a ustoupit stranou. Neřídí mě žádná myšlenka, ani záměr, ani téma. Pouze touha po silné vizi pocházející ze stavu transu.“

Pokud jste ale vernisáž nestihli, nemarněte, výstava pokračuje až do konce října. Dojděte se určitě mrknout a těšte se na další projekty, které nás od tohohle kreativce ještě čekají.

Zdroj foto: Ondřej Pěkný, James Cole