O nabourání veškerých nelichotivých klišé o modelkách se pokouší nová módní kampaň nesoucí název Tvář odvahy. Protagonistkou kampaně je Lakšmí Agarválová, mladá Indka s obličejem a rukama popálenými od kyseliny.

Dnes dvaatřicetiletou ženu v jejích patnácti letech na ulici politím kyselinou potrestal muž za to, že mu nechtěla být po vůli. Lakšmí Agarválová nafotila kampaň pro indickou značku Diva N Diva, která se specializuje na tradiční indické oděvy. Kromě nové kampaně se mladá žena aktivně podílí na iniciativě, která bojuje za zpřísnění postihů podobných trestných činů.

Indka 04

Každý rok se terčem takových útoků v Indii, Pákistánu a dalších zemích stanou tisíce žen, které muži potrestají kyselinou třeba za to, že porušily kodex rodinné cti, když odmítnou rodinou naplánovaný sňatek. Jen v Indii v roce 2014 bylo takových útoků odhadem 350, ale skutečné číslo je nejspíš vyšší, neboť řadu útoků policie neregistruje.

„Lakšmí je silná a inspirující žena. Jako modelka byla fantastická,“ řekl agentuře ANSA mluvčí módního domu Diva N Diva.

Indka 01

Často se nám lidé na ulici vysmívají. Děti se nás bojí, jako bychom byly přízraky. Ale když nás uvidí v takovýchto kampaních, pochopí, že jsme také ženy jako ostatní. A že i když máme znetvořený obličej, uchováváme si vnitřní krásu,“ řekla Agarválová, která doufá, že takovéto iniciativy pomohou zlepšit způsob myšlení lidí.

Indka 03

Indka 02

Zdroj: ČTK, Infobae.com

Foto: Infobae.com