Jste příznivci halloweenského svátku a rádi byste jej strávili co nejstylověji? Jásejte, máte jedinečnou možnost strávit Halloween na zámku v Transsylvánii.

Do velkolepých oslav Halloweenu zbývá už jen pár dní, a mnozí se teprve začali poohlížet, kde by strávili ten pravý a strašidelný svátek. Možná se příznivci amerického svátku mohou zaradovat, protože společnost Airbnb nabídla svým klientům možnost strávit halloweenskou noc na strašidelném zámku hraběte Draculy v Transsylvánii.

Zámek Bran leží v rumunských horách a proslavil jej zejména spisovatel Bram Stoker, který do prostor transsylvánského zámku umístil děj svého světoznámého hororu o upířím hraběti Draculovi.

Omezená nabídka

Strašidelnou noc budou na zámku opředeném mystikou a pověstmi trávit jen dvě osoby. Jedině tak jim bude moci být dopřán plnohodnotný zážitek s neuvěřitelnou atmosférou transsylvánské středověké pevnosti, která leží v srdci karpatských hor.

04

Pokud tedy toužíte prožít Halloween trochu jinak, možná je to právě ta pravá volba pro vás. Nezáleží na tom, nakolik jste či nejste příznivci amerických svátků, koneckonců návštěvu na zámku Bran můžete vnímat i skrze Svátek všech svatých, který je jakýmsi českým ekvivalentem tohoto amerického šílenství.

Je evidentní, že pro letošek už pobyt zřejmě nestihnete, ale pro příští rok to určitě bude stát za úvahu. Hosty bude pobytem navíc provádět prasynovec irského autora hororu o Draculovi Dacre Stoker, který je považován za odborníka na upírskou problematiku.

Mystika středověkého hradu

Jak už jsme uváděli, zámek je proslaven zejména tím, že figuruje v hororovém díle z 19. století spisovatele Brama Stokera. Zajímavé ale je, že Stoker osobně nikdy pevnost v Transsylvánii nenavštívil, pouze se o ní někde dočetl, což mu stačilo k použití do jeho knihy.

02

Nutno ale říct, že ponurou atmosféru a příběh o samotářském a podivínském upírském hraběti snad ani nemohl zasadit jinam a lépe, nežli do prostředí surových a tvrdých transsylvánských Karpat.

Zážitek jako z knihy

Dva výherci, kteří se do prostoru zámku Bran dostanou, si budou moci na vlastní kůži prožít situaci, do níž se dostal také Stokerův protagonista Jonathan Harker, který na zámek dorazil v kočáře s koňským spřežením a byla mu podána výživná večeře na podporu tvorby krve. Ke spánku pak budou moci ulehnout do luxusních, červeně sametových polstrovaných rakví, do nichž ke spánku uléhal i sám upír Dracula.

03

Zdroj: The Telegraph