Zimní plesová sezóna nabývá na stále větší popularitě. Pořadatelé plesů sázejí na tematické zaměření, ale i na luxus. Na začátku každého roku se jen na různých místech v Praze koná každý týden několik plesů velkými akcemi typu Ples v Opeře začínaje a absolvenstkými plesy univerzit konče.

Oblíbené jsou také například plesy sportovní klubů a spolků nebo maturitní plesy středních škol, vlastní plesy pořádají také některé pražské městské části a sály je zapotřebí rezervovat s měsíčním, někdy i ročním předstihem. Vyplývá to ze zjištění ČTK.

„Novým trendem je poskytovat hostům co nejvíce služeb, stavět na luxusu, za který si host rád připlatí, pokud dostane něco navíc. Už to není jenom o tom jít si zatancovat,“ řekla ČTK ředitelka Plesu v Opeře Zuzana Vinzens.

Někteří pořadatelé volí různá tematická zaměření plesů nebo zvou atraktivní hosty, kteří zpestří program akce. Například letošní Ples v Opeře se ponese v duchu britské monarchie, k Velké Británii jakožto symbolu aristokratické společnosti bude odkazovat designové pojetí plesu, ale také catering a doprovodný umělecký program. Ples Crystal Ball v Clam-Gallasově paláci, kde jsou povinné historické kostýmy, se uskuteční v duchu baroka. Na Plese v Rudolfinu zase vystoupí B Side Band Josefa Buchty se zpěvákem Vojtěchem Dykem.

interior-710042__340

Ceny lístků se odvíjejí podle druhu sálu a nabízeného programu. Běžná cena se pohybuje od 150 do 1000 korun. Nejdražší vstupenka přijde hosta Plesu v Rudolfinu na 14 tisíc korun. Jejího majitele do Rudolfina odveze limuzína, dostane osobního číšníka jen pro svůj stůl a s šampaňským se nebude muset omezovat. Čtvrtina stolů byla rezervována během pár dnů po otevření předprodeje.

Velký zájem je také o vstupenky na Ples v Opeře v cenách od 3500 korun až po 120 tisíc korun, které zájemce zaplatí za lóži s obsluhou a občerstvením pro šest až osm lidí. „Letos jsme po pěti letech zdražili nejlevnější vstupenky o 1000 korun. Dostali jsme se totiž kvůli zdražení služeb do fáze, kdy jsme je v podstatě dotovali,“ podotkla ředitelka Plesu v Opeře Vinzens.

Mezi nejvyužívanější plesové sály v Praze patří Velký sál Lucerny, palác Žofín nebo Obecní dům. Plesy se pořádají často v sálech kulturních domů. Žádané prostory je třeba rezervovat dopředu. „Maturitní plesy se rezervují většinou rok předem,“ uvedla Jarmila Grimová z Národního domu na Smíchově. V Lucerně, kde za sezonu pořádají až 70 plesů, mají některé školy podle manažera Velkého sálu Karla Šafaříka rezervace už na rok 2020.

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay.com, Lucie Martináková