Aplikace Pokémon Go se během velice krátké doby stala fenoménem. Ačkoliv na věřejnost nepronikla žádná oficiální čísla, hra se stala nejstahovanější aplikací AppleStoru v historii.

Její tvůrci se už nechali slyšet, že v budoucnu chtějí hry povýšit na nový level – chytání pokémonů pouhým pohledem za pomocí chytrých čoček. V současnosti je to však hudba budoucnosti, protože chytré čočky jsou vyvíjené spíše pro lékařské účely, informoval deník  The Los Angels Times.

Úspěchu aplikace se chytly i online seznamky. Na základě hry vznikly aplikace PokeMatch a PokéDates. PokeMatch funguje na principu Tinderu, kdy si uživatel nastaví zda se zajímá o muže, ženu, či obojí. Uživatel si může také donastavit, zda se zajímá o někoho například z týmu Mystic, nebo Valor.

Project Fixup PokéDates na místo toho nechá toto rozhodnutí na specialistovi, který dohromady propojí uživatele na základě toho, jak jsou kompatibilní. Aplikace uživatelům určí čas a lokaci, aby se setkali a mohli se pustit do společného chytání pokémonů, informoval server Engadget.

„Doufáme, že PokéDates spojí nezadané dohromady, aby si užili radost ze hry, objevovali své město a mezi tím se i poznávali,“ komentovala spoluzakladatelka Project Fixup Sarah Press.

13978123_10209549113232195_17727681_o

Úspěch aplikace přitáhl pozornost i fanoušků kouzelnického světa Harryho Pottera.

Ti vytvořili petici Accio Harry Potter Go: We Want a Harry Potter Version of Pokemon Go, která se během necelého týdne přiblížila velice blízko k požadované hranici 50 tisíc hlasů.

V reakci na to se objevily zvěsti, že si společnost Niantic, která stojí za zrodem Pokemon Go, sehnala po úspěchu petice licence a práva na svět Harryho Pottera. Zvěsti do internetového světa vypustila stránka JTHX News. Stránka odkazuje na rozhovor IGN s vývojářem Nianticu Marcus Figuerem. Odkaz k rozhovoru však nefunguje a na stránkách IGN není žádná evidence o existenci onoho rozhovoru. Po průchodu stránkou JTHX News je však jasné, že se jedná pouze o nově založenou stránku, za účelem získání co nejvíce kliků. Fanoušci Harryho Pottera se tedy budou muset nechat překvapit, zda se taková hra bude vyvíjet. Je však jisté, že by si své uživatele určitě našla.

harry potter

zdroj: JTHXNews, Gizmodo, ThePetitionSite, TheTelegraph, TheVerge, LosAngelsTimes, TechCrunch, Engadget

foto: Flickr.com/@HimmelrichPR, Pixabay, Lenka Filipová/@PokéDates