Společnost Microsoft oznámila ukončení podpory starších verzí webového prohlížeče. Od 12. ledna 2016 nebude již nadále podporovat verze IE 8,9 a 10. Budiž mu země lehká.

Microsoft naopak zdůrazňuje, že verze 11 bude, i přes své prozatím krátké působení na scéně, pokračovat v odběrech bezpečnostních aktualizací, kompatibility a technické podpory na Windows 7, 8.1 a 10. Alespoň prozatím.

Pokud i přesto, z jakéhokoliv nepředstavitelného důvodu, stále ještě používáte starší verzi IE, rozlučte se s potřebnými aktualizacemi. Zda-li je vám milejší rozhraní prohlížeče od Microsoft, možná právě teď nastal ten správný čas popřemýšlet nad užíváním Edge, co vy na to?

explorer

První verze známého prohlížeče nadnárodní společnosti Microsoft, otce – zakladatele Billa Gatese, spatřila světlo světa již v roce 1995. Vývoj IE se stal nejednou předmětem soudních sporů ohledně dominantního postavení společnosti na trhu. Výše zmíněný webový prohlížeč je často kritizován za svou bezpečnostní politiku, která umožňuje šíření virů, spyware nebo adware. Pouhý pohled na podvodnou webovou stránku umožní instalaci škodlivého spywaru, v angličtině jinak známé jako drive-by-download. Oproti konkurenčním vývojářům nereagoval Microsoft z hlediska opravy bezpečnostních děr tak rychle. Na druhou stranu novější verze prohlížeče, počínaje „osmičkou“ a výše, udělaly velký pokrok.

Zdroj: gizmodo.com, wikipedia.org