Nejsme sice úplně tak národ nadšených cyklistů jako třeba Holanďané, ale i tak bych řekla, že v posledních letech ožívá kult pohybu po vlastní ose čím dál víc. A kdo má děti, musí tomu chtě nechtě podlehnout, neboť dětičky nás z pohodlí svých gaučíků, aut či městské dopravy rychle s jarem vybudí a vyzvou do akce.

A je to dobře. Pak i v nás ožije dřímající dítě, či nedoceněný závodník, osedláme kolo, koloběžku, děti odrážedla, kolobrndy a kola a vyrazíme do akce. A když ani tohle v nás nevyvolá euforii, tak to alespoň berme jako zdravější a zábavnější variantu posilovny, kdy místo zírání na nudnou obrazovku v nudné posilovně zíráme ven a všechno lépe ubíhá a nožky malých i velkých se skvěle formují, mysl se osvěžuje, adrenalin a endorfiny se vyplavují a na konci té cesty jsme všichni úplně v rauši z dobře odvedené práce.

IMG_7023

A aby to všechno hladce a stylově frčelo, je dobré být nejen dobře naladěn, ale hlavně správně vybaven a vyladěn:-) A to nejen po technické stránce. I na kolo trip můžete vypadat dobře a trendy! Tak nechte raději doma své cyklistické trenky. Jistě, pokud se snad neúčastníte závodu podobného ražení, jako je např. „Král Šumavy“.

Plánujete prostě rodinnou pohodičku na kolečku, zastávku na kofoličku a šup v parčíku na dečku..Takže navléknout se do profi cyklistickéo outfitu nutné není, ženy by mohly nechat doma svá vybydlená trička a krátké legíny, dětičky tak nenápadně začnou své rodiče kopírovat a za pár let pofrčí nejspíš i ony v těchto dechberoucích modelech. Přitom stačí málo. Pěkné kraťásky, tričko, tenisky s nízkou ponožkou, helmičku a šup do sedla. Když si pak dáme cestou pauzičku na hradě či v restauraci, nebo jen někde na zaslouženou odměnu, není třeba vyděsit široké okolí svými odvážnými sportovními modely.

Lze i v tomto ohledu zachovat trochu šarmu a estetiky. Málokdo z nás je po zimě do bronzova opálen, tělo má vyrýsované, že může skočit do přiléhavých trenek a trička a bez rozdílu věku a pohlaví být pro sebe i okolí hezkou podívanou nebo dokonce snad přitažlivý.

photo05

Existují skvěle vyladěná kola pro malé i velké, designové perličky pro kluky i holčičky. Začít trénovat můžou již naši nejmenší, na pravda lehce cenově nadstandardních modelech odrážedel značky Torpédo od Anny a Jerryho Kozových.

O kousek vyzrálejší cyklista už může ovšem vyrazit mapovat terén na celoodpruženém dřevěném odrážedle „Reppelo„. Je to mladá značka s jedinečným designem a zaručí všem radost z jízdy!

Mým favoritem není Favorit, ale jednoznačně „Little tokyobike„. Každý si vzpomeneme na své první jízdní kolo. Většina z nás ho zdědila po starším sourozenci už značně použité, nebo alespoň ocejchované pár škrábanci či nálepkami.

photo01

Tohle kolo je ovšem jiná liga, je zkonstruováno s  jedinečným smyslem pro detail stejně jako jeho dospělácká verze, jen dokonale smrsknuto. Široká paleta barev zaručí, že naše malá nejmilejší osoba může zářit na silnici jako krásně barevný bonbonek. A je navíc vybaveno praktickým madlem pro snadné přenášení. Stabilizační kolečka pro začínající mini cyklisty jsou samozřejmostí.IMG_7022

A pro ty, kdo chtěji zůstat věrni rodné zemi a tak i lokální výrobě, dávám tip na odrážedla, koloběžky a kola od „Yedoo“ alias Jedůůůůů…! Na jejich čtyřech kolech se prohánějí i hrdinové Čtyřlístku v Třeskoprskách. Osvědčily se tak skvěle, že jejich nadšenci na nich prý frčí všude možně po světě. A aby to lépe jelo, je třeba mít s sebou KPZ, neboli „krabičku poslední záchrany“ a v ní ukrytého plyšáka či jiného spolujezdce či svačinku, kdybychom zabloudili, náplast, kdybychom se snad potkali se stromem, apod nezbytnosti.

A kam s tím vším? Ne, taťkovi na záda nééé a mamince už vůbec ne. Přece do vlastního báječného mini zavazadla, nejlépe batůžku. Spidermany a ledové království opět necháme v regálech hračkáren a nahodíme třeba úchvatný batoh pro všechny příležitosti vhodný, od Elodie Details, který mi učaroval natolik, že už jsem ho objednala pro svoji dcerku k narozeninám, jenže ty má až v říjnu a já to nemohu vydržet, tak hledám záminku, jak ho vystrčit dříve a užít ho už teď na léto, k moři, na hřiště a do školky.

103883c

Synovi přinesl před pár lety Ježíšek malý batoh od Crocs, celý v gumě, pecka na údržbu, pohodlný, vtipný a i po letech stále jako nový. A v cenové relaci nižší, než byste čekali.

IMG_6605

IMG_6600

Tak vzhůru do akce, ať se vám dobře sviští s vašimi svišti!