Máte něco málo našetřeno, ale hodně to pořád není a chtěli byste cestovat? Snižte náklady na cestování ve Španělsku na minimum.

Španělsko je země skvělého jídla, krásných lidí a jedné z nejúžasnějších architektur světa. Bohužel, Španělsko není známé tím, že by bylo levnou destinací. Zkuste ale následujících pět tipů a vyhněte se zbytečným turistickým nákladům a zároveň si užijte výlet vašeho života.

Dejte si tapas zdarma

Představujete si, že všude ve Španělsku servírují tradiční tortillu nebo paellu? Vůbec ne. Čím déle ve Španělsku zůstanete, tím více poznáte rozmanitou kuchyni a díky tomu i španělskou kulturu. Tapas jsou stejně rozšířené jako ostatní druhy jídla a v některých částech Španělska vám naservírují tapas zdarma k vašemu drinku. Granada je v tomhle mistr tapas, najdete je tady úplně všude.

Jestli přemýšlíte, že si raději koupíte tapas místo utrácení za drink, znovu si to rozmyslete. Pivo a víno jsou ve Španělsku celkem levné, mezi 1 – 3 eury v tapas barech. Voda je dokonce častokrát dražší než víno. Jakmile jste ve Španělsku, tapas bary by měly být číslo jedna na vašem listu, jak ochutnat vynikající jídlo, pobavit se s přáteli a ušetřit peníze.

Tapas tvoří výbornou chuťovku k pivu nebo vínu. Zvlášť, když jsou zadarmo.
Tapas tvoří výbornou chuťovku k pivu nebo vínu. Zvlášť, když jsou zadarmo.

Vyspěte se v hostelu

Představa sdílení pokoje s náhodnými individui vás děsí? Bojíte se, že skončíte na party hostelu, kde se ani trochu nevyspíte? Nemusíte se bát, existuje spousta hostelů pro každý typ cestovatele.

Ale pro jistotu tady máte tipy, jak se ujistit, aby vaše „hostelová“ zkušenost byla bezchybná.

– Investujte pár euro navíc za soukromý pokoj anebo pokoj s méně lidmi. Téměř každý hostel tuto službu nabízí za menší poplatek.
– Ověřte si hostel, než se v něm usadíte. Existuje spousta skvělých hostelů ve Španělsku, které nabízí rodinné večeře, snídaně zdarma anebo prohlídky po okolí. Samozřejmě ale můžete narazit i na nepříjemný hostel. Pokud ale věnujete chvíli času ověřování online, předejdete největším katastrofám.

Prozkoumejte místní kavárny

Ve Španělsku je téměř každý druhý obchod roztomilá kavárna. Kavárny a tapas bary jsou důležitou součástí života Španělů. Místní se potkávají v kavárnách, aby zjistili, co je nového u přátel, potkali se s rodinou anebo sledovali fotbalový zápas. Naštěstí pro cestovatele, španělské kavárny nemusejí být drahé a mohou vám ušetřit nějaké peníze. Jak?

– Můžete využít wifi připojení zdarma. Najít kavárnu, která poskytuje připojení, není ve Španělsku nic těžkého. Místo mezinárodních hovorů ušetřete a zavolejte své rodině přes Skype.
– Ochutnejte skvělou španělskou kávu. Ve velkých městech jako je Madrid nebo Barcelona najdete několik prodejen řetězce jako je Starbucks a před ním obrovskou frontu, po jejímž vystání vás čeká průměrná káva za nadprůměrnou cenu. Pití kávy v kavárnách je naproti tomu mnohem levnější a pro vaše chuťové buňky i lepší možností.

Lepší než Starbucks, ne?
Lepší než Starbucks, ne?

Získejte tipy od místních

Jestli chcete vědět, kde podávají ty nejlepší tapas zdarma anebo kde najdete nejlevnější obchody, zeptejte se místních. Většina Španělů je velmi přátelská a velmi nápomocná. Naučte se ale napřed alespoň základy španělštiny, jelikož místní angličtinu zrovna moc neovládají.
Španělsko je úžasná země, kterou si každý zaslouží vidět. A nepotřebujete k tomu ani vydrancovat svůj bankovní účet.

Zdroj: No Money, Will Travel, Pixabay