V letošním roce přichází na trh dlouho očekávané herní brýle pro virtuální realitu – OCULUS RIFT. Pod taktovkou programátora Johna Carmacka vzniká revoluční vývoj v oblasti vzrušujících prožitků ze hry.

Finální verze umocní herní zážitky z virtuálního světa na platformě Xbox One a PC. Půlroční pozdržení nás však čeká v podobě ovladačů OCULUS TOUCH. Důvodem je potřebný čas pro vylepšení ergonomie a funkčnosti.

OCULUS RIFT využívá dvojici displejů s rozlišením 2160 × 1200 pixelů spolu s frekvencí 90Hz.

Součástí jsou nastavitelná sluchátka pro jedinečný trojrozměrný zvuk. Brýle jsou na okrajích pokryté příjemnou látkou. Zadní stranu lze jednoduše pomocí pásků doladit do vámi potřebného tvaru. Díky systému infračervených LED je umožněno zaměření brýlí v rozsahu 360°.

xbox-283116_1280

Součástí každého zařízení je herní ovladač pro Xbox One. V balení se můžeme rovněž dočkat skákačky v podobě hry Lucky´s Tale. V rámci předobjednávky obdržíte bonus v podobě simulátoru vesmírných lodí – EVE: Valkyrie.

Vždycky jsme věřili, že zde byla příležitost pro platformy virtuální reality. Což se ovšem splnilo až ve spolupráci s herním týmem, kdy jsme si uvědomili potenciál toho, jak navždy změnit způsob vnímaní spotřebitelů na tento herní žánr. Lucky´s Tale přináší vše, co očekáváte od budoucí generace her VR. Hra je vzrušující, dobrodružná a neuvěřitelně zábavná,“ říká Palmer Luckey, zakladatel OCULUS VR.

Parametry a specifikace:

Model grafické karty: NVIDIA GTX 970/AMD R9 290
Model procesoru: Intel i5 – 4590
Operační paměť: 8GB + RAM
Operační systém: Windows 7 SP1 64 bit a vyšší

Výstupy:

Grafický: HDMI 1.3
USB 2.0 : 1 ×
USB 3.0 : 3 ×

Doporučená cena s DPH : 7 999 Kč.