Společnost MC10 přišla s revolučním vývojem zařízení, které po aplikaci na kůži ohlídá váš zdravotní stav. Jedná se o průlomový krok ve vývoji bioelektrických tetování. 

MC10 je výtvorem vědce Johna Rogerse. Myšlenkou nositelných snímačů se po celá léta zabýval ve výzkumné skupině „Urbana champaign“ na univerzitě v Illinois. Na trhu jsou v nabídce dva typy produktů – „BioStamp Research“, určený převážně pro „high-end“ výzkum a „UV Patch“, který má za úkol vás ochránit před následky slunečního záření. Design produktů nemusí vypadat nijak zvlášť lákavě. Přesto jsou to jedny z prvních skutečně nositelných senzorů, které chtějí prorazit na trhu.

naplast

BioStamp Research Connect (viz. obrázek) je doporučen k nošení samotnými zdravotními výzkumníky. Snímač je tenký, elastický rámeček obsahuje inerciální senzory a gyroskop sleduje váš pohyb. Stejně tak jako čipy, dává pozor na elektrickou aktivitu vašeho svalstva a srdce. V provozu na baterie vydrží až 36 hodin. Data pro výzkumné pracovníky o vašem zdravotním stavu se odesílají přes technologii bluetooth.

dezeen_Biostamp-temporary-tattoo-electronic-circuits-by-MC10-3

Ve spolupráci s firmou L´Oréal přišla stejnojmenná společnost s podobným produktem. Jedná se o drobnou náplast, která byla navržena tak, aby informovala své držitele o míře poškození kůže ze slunečního záření. Povrch náplasti obsahuje barviva, která v průběhu vystavení vašeho těla UV záření mění svou barvu.

 

Zdroj: gizmodo.com