Jistě znáte Segway, vozítko s velkými koly a řidítky, které se ovládá za pomoci přenášení váhy těla. Segway je velký, nepřenosný a poměrně drahý přístroj, který ale i tak určil směr vývoje v osobní přepravě. Možná právě pro jeho nevýhody se na něm ale jeho vynálezce zabil. Toho se ale s naším vozítkem rozhodně nemusíte bát!

Dnes již totiž technologie pokročila o obří kus dál a nabízí nám daleko lepší řešení, než je Segway. Na trh totiž vstoupilo roztomilé a hlavně stylové vozítko zvané Swegway. Od svého praotce Segwaye se v mnohém liší, ale základní charakteristické rysy ho vzdáleně i dnes připomínají.

black (3)

Swegway má menší kola a jeho řízení je mnohem jednodušší, protože nemá řídítka. Dokážete ho tak ovládat pouze vahou vlastního těla a tak můžete v levé ruce pohodlně držet třeba kabelku a s pravou zase telefonovat. Možnostem se u Swegwaye rozhodně meze nekladou! Právě praktičnost je totiž pro nás klíčová.

Red 4

A jaké další výhody má Swegway oproti těm mohutným a předraženým dinosaurům?

Přenositelnost: Díky své váze 10 kilogramů, což je často méně než právě zmiňovaná dámská kabelka, lze Swegway lehce přenášet v ruce. Takže se ho nemusí bát ani něžné pohlaví.P1040194 (3)

Dostupnost: Oproti ceně Segwaye, která se pohybuje kolem 150 tisíc korun, lze v obchodě Swegway koupit už od 13 tisíc korun. Mít vozítko, dopravní prostředek na motor, za nižší cenu než profláklý jablíčkový telefon, to už stojí za zváženou.

Bezpečnost: Swegway je naprosto jednoduchý na ovládání a naučíte se to už za pár minut. Navíc vám při využívání jeho služeb nehrozí žádné nebezpečí.

Praktičnost: Mezi další výhody Swegwaye patří jeho dojezd, který je kolem 15 kilometrů na jedno nabití, což z něho dělá praktického pomocníka pro každý den. Jedno nabití přitom trvá pouhé 2 hodiny.

Nosnost toho vozítka je až 110kg, takže se už nemusíte trápit, kolik kilo zase přes vánoce přiberete, a klidně se pusťte do jídla s radostí. Omezeny nejsou ani osoby většího vzrůstu nebo nákupní maniaci, kteří své úlovky na Swegwayi snadno odvezou.

Navíc naučit se jezdit na Swegwayi je lehké a zvládnete to již za 5 minut.

P1040176 (1)

Swegway je poměrně nová záležitost, která má v současnosti po světě řadu adaptací v názvu, jako jsou například IOHawk, PhunkeeDuck, AirBoard či Smart balance scooter. Nicméně všechny lze označit jako Swegway.

Kde ho sehnat?

V České republice můžete zakoupit toto vozítko například v obchodě Swegway.cz, kde ho nabízejí za 12.990 Kč.

Znamená to tedy konec chůze?

Nemyslíme si, že by toto vozítko z našich životů nadobro odstranilo potřebu chodit pěšky. Nicméně se jedná o velmi zajímavou alternativu osobní dopravy zejména po městě, pokud vás nebaví jezdit na kole nebo pokud vám to nedovoluje vaše oblečení, obuv či zaměstnání.