zdroj: Grammy Awards

Letošním nominacím na americké hudební ceny Grammy vévodí hiphoper Kendrick Lamar, který má šanci získat ocenění hned v 11 kategoriích. V závěsu za ním jsou se sedmi nominacemi zpěvačka Taylor Swiftová a kanadský zpěvák vystupující pod jménem The Weeknd. Tuto trojici při udělování prestižní ceny za nejlepší album roku doplní ještě rocková skupina Alamaba Shakes a countryový zpěvák Chris Stapleton.

gr

Swiftová a její hitové album s názvem 1989 se v nominacích objevilo až letos, rok po svém vydání, protože loni se už kvůli pravidlům nominovat nestihlo. Stejný osud letos potkal nahrávku britské zpěvačky Adele nazvanou 25, která se kvůli pozdnímu datu vydání bude o nominace ucházet až příští rok.

463030794

Swiftová se propracovala do všech tří hlavních kategorií, tedy píseň roku, album roku a nahrávka roku. Soupeřem jí v nich kromě The Weeknda a Lamara bude také anglický zpěvák Ed Sheeran se svou písní Thinking Out Loud.

463021258

Ceny Grammy mají více než 80 kategorií, ocenění dostávají také interpreti jednotlivých hudebních žánrů včetně vážné hudby. Letos v únoru cenám Grammy kraloval britský soulový zpěvák Sam Smith, který vyhrál ve čtyřech kategoriích. Úspěšní byli i Pharrell Williams či Beck.

New York 7. prosince (ČTK)

Foto: www.grammy.com