První kolekce společného oděvního podniku mezi zpěvačkou Beyoncé a oděvním impériem Arcadia britského miliardáře Philipa Greena se má objevit na pultech obchodů příští rok na jaře. Zřízení podniku pod názvem Parkwood Topshop Athletic bylo oznámeno koncem loňského roku, uvedla na svých stránkách BBC.

topshop3

Nová společnost bude vyrábět oblečení, obuv a doplňky. Zaměří se na tzv. streetwear, což je převážně ležérní, pohodlné oblečení pro každodenní nošení, které patří mezi rychle rostoucí oblast oděvního trhu. Kolekce firmy se budou prodávat v obchodech Topshop, které jsou součástí firmy Arcadia, a na internetu.

Arcadia vlastní také řetězce obchodů Dorothy Perkins a Burton. Firma dnes oznámila, že její provozní zisk v loňském fiskálním roce stoupl o 5,5 procenta na 251,6 milionu liber (9,7 miliardy Kč). Tržby činily 2,06 bilionu liber.

Beyonce1

Vytvoření společného oděvního podniku s celebritou je neobvyklé. Prodejci oděvů sice s celebritami často spolupracují, obvykle se však jedná jen o tvorbu oděvní kolekce nebo propůjčení jména celebrity. S firmou Topshop spolupracuje na kolekcích několik let modelka Kate Mossová.

Londýn 25. listopadu (ČTK)

Foto: standard.co.uk