V jednom z nejslavnějších interview televizní historie přiznala 20. listopadu 1995 britská princezna Diana problémy ve svém manželství s korunním princem Charlesem. V neobvykle otevřeném rozhovoru pro BBC promluvila o dlouholetém vztahu svého muže s Camillou Parkerovu-Bowlesovou (jeho nynější manželkou) i o svých problémech s depresemi a bulimií. Diana přiznala také svůj poměr s učitelem jezdectví Jamese Hewittem.

Interview se ženou, která byla ve své době považovaná za ušlechtilou bytost, ale i labilní neurotičku, ohrožující pověst monarchie, sledovalo na 15 milionů diváků. Lady Diana v něm také připustila, že si myslí, že se nikdy nestane britskou královnou.

LONDON - AUGUST 01:   Diana, Princess of Wales appears on the cover of Life Magazine on August 01, 1983 in London, England. (Photo by Anwar Hussein/Getty Images)

Princeznino veřejné vystoupení vyvolalo vlnu soucitu s evidentně nešťastnou ženou, ale i značné pobouření příznivců monarchie. Královna Alžběta II. vyzvala o měsíc později v dopise svého syna a jeho ženu, aby se rozvedli.

WANGANUI - APRIL 22: Prince Charles with Diana Princess of Wales and Prince Edward, at a photocall at Wanganui Collegiate in New Zealand, where Prince Edward had been a junior tutor for two terms. April 22, 1983. Charles and Diana were on a Royal Tour of New Zealand. (Photo by David Levenson/Getty Images)

Manželství Charlese a Diany bylo oficiálně ukončeno v létě 1996, 15 let poté, co se konala velkolepá svatba půvabné a plaché dívky s následníkem trůnu. Rok po historickém interview princezna Diana, ve své době údajně nejfotografovanější žena planety, tragicky zahynula při automobilové nehodě v Paříži. Zpráva o smrti půvabné plavovlásky, která se dlouhá léta věnovala charitě nebo boji proti pěchotním minám a dokázala okouzlovat davy svým milým úsměvem, šokovala celý svět.

Londýn/Praha 19. listopadu (ČTK)