Před deseti lety se hvězdný pár Brad Pitt a Angelina Jolie objevil v akční komedii Pan a paní Smithovi. Nyní se na filmové plátno dostávají opět v romantickém dramatu s názvem U moře. Příběh o rozpadajícím se vztahu Angelina Jolie sama napsala a režírovala. Dnes ho na pracovní projekci v Praze představila distribuční společnost Cinemart, která ho do českých kin uvede od 19. listopadu.

jolie14

Snímek, k němuž hudbu složil neméně hvězdný Gabriel Yared, se odehrává v malebném francouzském přímořském letovisku, kam přijíždí americký manželský pár. Spisovatel Roland tu chce nalézt sílu, klid a inspiraci k napsání své další knihy, naopak jeho žena Vanessa vlastně ani netuší, co tu dělá. Jejich manželství se během let proměnilo v poněkud toxický vztah, kdy jsou raději sami než s tím druhým. A tak ona bývá na lehátku na terase jejich letního bytu, zatímco on tráví čas v baru s místními štamgasty.

Partnerské dusno rozčeří až příjezd mladých novomanželů (Mélanie Laurentová a Melvil Poupaud), kteří se usadí v sousedním bytě a Rolandovi s Vanessou připomenou, jaké to mezi nimi bylo na začátku. Brzy se ukáže, že oba mladí lidé se mohou stát katalyzátorem, který jejich vztah buď definitivně zničí, nebo ho pomůže vyléčit.

jolie3

„Nejtěžší bylo, když jsem režírovala sebe samu během hádky s Bradem a nutila jsem ho, aby na mě byl nepříjemný, nebo když jsem se hnusně chovala já k němu. Pak jsme si dělali legraci, že při natáčení těchto scén ostatní členové štábu nevěděli, kam s očima,“ prozradila režisérka o natáčení.

Ta měla doposud ve své režijní filmografii dva válečné filmy – V zemi krve a medu a Nezlomný. Přesun k žánru romantického dramatu si navíc ozvláštnila tím, že film U moře natočila ve stylu snímků francouzské nové vlny 60. let.

jolie1

Brat Pitt a Angelina Jolie tvoří už deset let nejatraktivnější pár současného Hollywoodu, teprve loni 23. srpna si ale slavní herci řekli oficiálně ano. Zasnoubili se v dubnu 2012, ovšem dobře utajenou svatbu měl tento hvězdný pár zvaný „Brangelina“ až po dvou letech v malé kapli zámku Miraval ve vesnici Correns na jihu Francie, který si pořídil v roce 2008.

Půvabná Angelina se s krasavcem Bradem seznámila v roce 2004 při natáčení výše zmíněné akční komedie. Nejlépe placený hollywoodský pár dnes společně vychovává šest dětí: Maddoxe a Zaharu adoptovala Angelina, společně si osvojili Paxe-Thiena, poté se narodila Shiloh a dvojčata Knox a Vivienne. Společně překonali i hereččiny obavy z rakoviny, kvůli kterým si v uplynulých dvou letech nechala odstranit prsa a vyoperovat vaječníky a vejcovody.

Praha 11. listopadu (ČTK)