Ahoj, jak si říkáš a jak dlouho hraješ?

Sasha Vee a hraji 7 let.

Slyšel jsem, že máš v hudebním průmyslu dost vyhraněné názory, je to pravda?

Nejenom v hudebním průmyslu.

Sasha Vee

Ok, takže co tě vlastně štve?

Věcí je mnoho, musíš být konkrétní.

Štve tě třeba situace s aktuální úrovní klubů u nás?

Kluby mají komplikovanou situaci. Díky velkému rozmachu festivalů a dalších velkých eventů mají velmi omezené možnosti. Lidé jdou raději na velkou akci jednou za tři měsíce, kde mají line up světových interpretů a lístek je navíc za velmi přijatelnou cenu. Není se potom čemu divit, že klubová kultura v ČR dostává „na zadek“. Ale lze také říct, že některé kluby si za situaci mohou částečně samy. Často se setkávám s tím, že eventy v klubech jsou bez nápadu, nedotažené, nedomyšlené a v tomto smyslu nekvalitní.

12045798_508344472676159_8877775456365001122_o

Co obsazování Djs do klubů tzv. „za cesťák“?

Podle mě jsou důsledky pro kluby destruktivní. Mám za to, že lidé nechodí do klubu jen za obyčejnou zábavou, ale z části i za kulturou či uměním. Kluby musí pochopit, že musí nabízet kvalitu a ne lacinou náhražku za pár korun. Skutečný DJ, který se denně připravuje na svá vystoupení, sleduje aktuální trendy, skládá hudbu, investuje peníze do software, propagace, marketingu a své image, tak hraje nutně v jiné kvalitě, než jeho náhražka – „rychlokvaška“ cenící si svoji show na pár korun.

Jsi rezidentem klubu Duplex. Co Tě vedlo k této spolupráci?

Jednoznačně nejlepší adresa v ČR pro klub, jeho historie, dlouhodobá i aktuální úroveň.

Proč historie?

Je to místo, kde vystoupil např. David Guetta, Tiësto apod., navíc si dlouhodobě drží vysokou úroveň. Myslím, že nejvyšší v ČR.

12182696_511268592383747_3316975840738296981_o

Co Tvá konkurence, jak ji vnímáš?

Je tu spoustu kvalitních Djs a producentů. Díky moderní technice vnímám obrovský potenciál mladých talentů. Myslím, že na trhu je dost prostoru i pro další hráče. Kdo umí, tak se prosadí. V neposlední řadě se podívejte na situaci na Slovensku. Ti nejlepší DJs tam vytváří jakousi otevřenou komunitu a spolupracují, scházejí se, rivalitu těžko hledat. Důsledkem je poměrně vysoká úroveň klubové scény na Slovensku. To se u nás bohužel děje jen zřídka. Spíše vnímám negativitu, závist a pomluvy.

Myslíš si, že někteří Djs u nás mají lépe propracovaný marketing, než samotné vystoupení?

Myslím, ale všechna čest. Pokud jsou schopni ve velké míře „tlačit“ své PR tak, že si je na tomto základě promotéři objednávají a lidé na ně reagují, tak nezbývá, než pogratulovat.

Sasho? 🙂

Dobře tedy.  Konkrétně pro mě je měřítkem respektu a uznání pocit, s jakým jdu z akce.  Pominu-li mou profesní deformaci, tak pokud mám z akce pozitivní výstup, nemám zapotřebí lepit si promo nálepky vystupujících na čelo. Mojí hlavní myšlenkou je, abych nezmeškal jejich další vystoupení. Pokud mají umělci skvělý marketing, ale hudebně jsou průměrní, tak se jejich kvalita stejně dřív nebo později projeví. Mám za to, že jde jen o časově omezenou nafouklou bublinu.

V jaké míře by se tedy podle tebe měli používat marketingové předměty?

Myslím, že by si je měli fanoušci objednávat za peníze v e-shopu tak, jako to mají světové hvězdy. Zadarmo je pak dostane jen fanoušek, který si to v daný večer zaslouží.

Který český Dj je největší rebel?

Jednoznačně Manene.

11220475_509089749268298_8517511616956437545_n

Je někdo z českých Djs, kdo tě v začátcích inspiroval?

Určitě. Předtím, než jsem začal hrát v klubech a trénoval jsem jen doma, tak jsem se inspiroval a učil od tehdejší dvojice Tommy Rogers & Peet. Jejich nadčasové hudební prvky, skvělý marketing v podobě promo CD a party Dirty Dancing zná snad každý clubber, památeční sety mám i já v CD bagu. Techniku mixování a vše ostatní jsem se naučil od DJ Pietriho z Uherského Hradiště.

Slyšel jsem, že hrají i tvoji sourozenci, je to pravda?

Ano. Je to má sestra Hana a bratr Tomáš aka VVICE. Další sestru Michaelu mám v plánu zahrnout do naší Vee House Mafia, pak mamku a taťku a bude to všechno 🙂

Jsi na sourozence přísný?

Ano. Dá se říci, že hodně přísný.

Proč?

Je to tím, že mi na nich záleží. Jsou to hudebníci, kteří mají vystudovanou uměleckou hudební školu. Myslím, že dobře vypadají a mají výbornou techniku mixování. Mají tedy předpoklady, aby to dotáhli opravdu vysoko. Jsou však příliš mladí a potřebují nasměrovat správnou cestou.

Co myslíš, že by si měl uvědomovat talent, jako například tvá sestra nebo bratr?

Musejí mít pokoru, úroveň, sebekritičnost a nesmí tzv. „usnout na vavřínech“.

Zpátky k tobě, jaký úspěch si ceníš?

V tomto roce jsem se dostal na 11. místo z celého světa v Top Progressive Chart na portálu Beatport.

Vystupuješ i v zahraničí?

Ano, aktuálně mám za sebou úspěšné vystoupení v polském klubu Space, kde jsem dokonce dostal nejen honorář za hraní, ale zaplaceno i za další spojené náklady 🙂

Narážíš na něco?

„Spojené náklady“…cesťák. (smích)

Jaký je tvůj hudební vzor?

Je jich více, ale především Axwell, Steve Angello, Sebastian Ingrosso a Alesso.

Oblíbená skladba?

Již několik let kupodivu Fragma – Toca’s Miracle.

Co tvá produkce?

Aktuálně se věnuji hymně své rezidentní noci AZIZA v Duplexu, tak doufám, že se Vám bude líbit. Na tomto tracku spolupracuji s producentem Heronem a díky bohu, že mě Tom Malár seznámil s tímto hudebním géniem. Je to právě člověk, který mě spoustu věcí naučil, učí a má můj obdiv a respekt.

AZIZA, to zní dost arabsky?

Poněkud. Je to svahilské ženské jméno a mimochodem jméno fenky mého dlouholetého kamaráda a parťáka DJ Pietriho 🙂 Myslím, že je výstižné. Tématem party není propagace Arabů, ale vyzvednutí odkazu hodnot dávných kultur. Baví mě na tom ta mysterióznost.
Význam jména Aziza je „respektovaná, drahá“, tak bych byl moc rád, kdyby si celá party AZIZA našla u clubberů svůj respekt a oblibu.

Poslední otázka, čeho by jsi chtěl dosáhnout?

Chtěl bych se dostat v úrovni skládání tak daleko, aby se hrál některý můj track v celosvětovém měřítku a na tomto základě mě promotéři zvali na prestižní eventy.

Ještě něco?

…a ne díky přiblblým nálepkám, tričkám a dalších hov… 🙂

Konečně jsi se trošku projevil…něco dalšího?

Už musím jít, čus 🙂