Oscarový skladatel Ennio Morricone dnes dotočil v hostivařském studiu v Praze hudbu k filmu La Corrispondenza. Vlastní scénář zfilmoval italský režisér Giuseppe Tornatore, držitel Oscara za snímek Bio Ráj. Natáčení s Českým národním symfonickým orchestrem (ČNSO) se oba tvůrci osobně zúčastnili, sdělil ČTK mluvčí tělesa Janis Sidovský.

Film vypráví příběh studentky, která si ve volných chvílích vydělává jako kaskadérka. Setkání s univerzitním profesorem jí pomůže vyrovnat se s tragédií, která se stane při natáčení. V hlavních rolích účinkují Jeremy Irons a Olga Kurylenková. Premiéra v Itálii je ohlášena na 14. ledna příštího roku.

prague-941620_1920

Morricone letos v Praze pracoval už v létě, kdy vznikala nahrávka hudby k filmu Quentina Tarantina The Hateful Eight (Osm hrozných). Ke spolupráci s ČNSO se vrací pravidelně. „S tímto tělesem se setká znovu v lednu, kdy začne jejich společné evropské turné,“ řekl Sidovský. S Tornatorem spolupracuje Morricone pravidelně od roku 1988, kdy vzniklo drama Bio Ráj. Jeho hudba provází také další snímky, jako například romanci Malena, za kterou Morricone obdržel nominaci na Oscara.

Ennio Morricone zahraje 15. ledna příštího roku v pražské O2 areně ve světové premiéře živě skladby z nového filmu režiséra Tarantina The Hateful Eight. Pražské vystoupení zahájí Morriconeho turné 60 Years of Music World Tour.

Tarantinův western bude mít premiéru v prosinci a hrají v něm Kurt Russell, Samuel L. Jackson a Tim Roth. Hudbu k němu Morricone natáčel v hostivařských studiích ČNSO, kde se také oba s Tarantinem v červenci osobně setkali. Americký režisér použil několik Morriconeho skladeb už ve svých dřívějších filmech Hanebný pancharti a Nespoutaný Django.

prague-castle-876467_1920

V pražské O2 areně vystoupí slavný skladatel potřetí. Předchozí dva koncerty byly zcela vyprodány.

Mezi nejznámější Morriconeho díla patří hudba k filmům Tenkrát na západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Mise, Profesionál, Bio ráj, Nejvyšší nabídka a seriály Chobotnice nebo Maléna. Nasbíral mnoho prestižních ocenění, dvě ceny Evropské filmové akademie a několik cen BAFTA. Byl pětkrát nominován na Oscara. Dostal ho v roce 2007 za celoživotní dílo a předával mu ho herec Clint Eastwood, který se objevil v několika filmech s Morriconeho hudbou.

Praha 28. října (ČTK)