Ze zlaté medaile z mistrovství světa v ragby se v sobotu večer na londýnském stadionu Twickenham radovali hráči Nového Zélandu a také jeden jejich mladý fanoušek. Tomu věnoval svůj cenný kov Sonny Bill Williams poté, co školák vběhl na hřiště v době, kdy All Blacks po finálové výhře nad Austrálií slavili obhajobu titulu.

Proti klukovi zasáhl člen ochranky, který ho ragbyově složil na zem, ale Williams se fanouška zastal. Odvedl ho k tribuně a navíc ho obdaroval mimořádně cenným suvenýrem.

„Chtěl mě obejmout, ale ochranka ho regulérně složila. Bylo mu sotva osm a ten druhý byl kus chlapa, takže to vypadalo, že by mu mohl zlomit žebra nebo něco,“ líčil neobvyklé setkání s malým fanouškem Williams, který získal s reprezentací zlato i před čtyřmi roky na domácí půdě.

ragby2

Nadšeného příznivce Charlieho Linese, kterému je ve skutečnosti 14 let, pak potěšil ještě víc, když mu kolem krku pověsil svou medaili. „Říkal jsem si, že to pro něj aspoň bude večer, na který nezapomene. Mně by akorát visela doma nebo tak něco. On ji bude nosit na krku a bude moct vyprávět tuhle historku pár roků. Třeba z něj jednou bude All Black,“ uvedl Williams.

Medaile mu ve sbírce nakonec chybět nebude, protože při dnešním galavečeru na závěr mistrovství světa dostal náhradní. „Tahle je poslední, tak ji neztraťte,“ vyslechl si od moderátora.

Londýn 1. listopadu (ČTK)