Prezident ghanské fotbalové asociace Kwesi Nyantakyi dostal netradiční nápad, jak zvýšit tristní návštěvnost tamní ligy. Na stadionech v Ghaně chce mít krásné ženy, které mají do ochozů přilákat velké množství mužských fanoušků.

stadium-165406_1280

„Říkám tuto věc stále dokola…, musíme pustit sexy ženy na naše stadiony, muži je budou ochotně následovat a chodit na fotbalová utkání. Půjdou tam záměrně kvůli těmto krásným dámám,“ řekl Nyantakyi v rozhovoru pro rádio Montie FM.

„Pamatuji si, že už jsme na jedno utkání vzali pár krásných slečen v pěkných džínech, které se pak procházely po stadionu a způsobily doslova hysterii. Muži na tribunách začali šílet, a když jim ty slečny zamávaly, byli radostí bez sebe. Musíme použít všechny triky, abychom zvýšili počet diváků,“ přidal Nyantakyi.

1 (138 of 158)

Návštěvy v ghanské lize za posledních deset let radikálně klesají. Důvodem je i to, že fanoušci místo návštěvy stadionů raději v televizi sledují zápasy anglické Premier League. Parlament africké země dokonce kvůli tomu zvažoval, že úplně zakáže volné vysílání zahraničních fotbalových soutěží.

Accra 8. září (ČTK)

Foto: www.pixabay.com, geometria.ru