Fotbaloví fanoušci se během zápasů této sezony první ligy mohou stát milionáři. Potřebují k tomu při vybraných zápasech uspět ve vědomostní soutěži a následně během poločasové přestávky trefit z půlky hřiště břevno branky. Jako první se o to mohou pokusit diváci při nedělním šlágru 6. kola mezi Jabloncem a Spartou.

mesqueunclub

Vybráno bude celkem patnáct utkání sezony, vždy jedno v daném kole, v nichž fanoušci mohou soutěžit o milion. Na podzim to vedle duelu v Jablonci budou zápasy Bohemians 1905 – Plzeň, Ostrava – Olomouc, Sparta – Bohemians 1905, Plzeň – Sparta, Zlín – Slovácko a Slovácko – Slavia.

Přesně 45 minut před výkopem zveřejní moderátor přímo na daném stadionu soutěžní otázku, na kterou budou fanoušci odpovídat sms zprávou. Soutěž s názvem Milionový kop začne půl hodiny před úvodním hvizdem a čtyři diváci s nejrychlejší správnou odpovědí postoupí do poločasového finále. V něm bude mít každý dva pokusy na to, aby ze středu hřiště přímo trefil břevno. Pokud se mu to povede, získá milion korun.

„Pro fanoušky by se díky Milionovému kopu mohly stát poločasové přestávky poměrně dramatickou a zábavnou podívanou,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel komunikace profesionálních soutěží Daniel Hajný. „Češi jsou velmi soutěživí, proto věříme, že podobné akce pomohou přilákat na stadiony další fotbalové fanoušky,“ dodala Magda Pekařová, tisková mluvčí skupiny Synot, která je generálním partnerem ligy.

Praha 11. září (ČTK)