Americká moderátorka a mediální magnátka Oprah Winfreyová koupí podíl deset procent ve firmě zaměřené na hubnutí Weight Watchers International, stane se členkou správní rady firmy a pomůže jí v propagaci. Za podíl zaplatí 43,2 milionu USD (jedna miliarda Kč), uvedla dnes společnost Weight Watchers.

Winfreyová také získá opci na koupi dalších pěti procent. S podílem 15 procent by se stala druhou největší akcionářkou firmy po investiční společnosti Invus Public Equities Advisors LLC, která na konci června vlastnila 51,5 procenta akcií Weight Watchers.

oprah

Společnost také bude mít právo na využívání jména Winfreyové, která bude propagovat produkty, služby a programy firmy, které osobně schválí. Winfreyová se rovněž stane konzultantkou a bude pomáhat firmě s rozvojem nových produktů a programů.

Winfreyová má již mnoho let problémy se svou váhou a štítnou žlázou, kvůli kterým se spravila v roce 2008 až na váhu téměř 91 kilogramů. Je jednou z nejpopulárnějších moderátorek v USA, provozuje kabelovou síť OWN, kterou vytvořila v rámci společného podniku s Discovery Communications.

oprah2

Firma Weight Watchers vznikla v roce 1963 a poskytuje programy pro hubnutí a soukromé tréninky po internetu. Kvůli rozšíření mobilních aplikací pro hubnutí a fitness náramků jako Fitbit však počet klientů firmy v posledních letech klesá. Generální ředitel firmy Jim Chambers nyní v prohlášení dodal, že cílem firmy je rozšířit aktivity tak, aby pomáhala lidem nejen hubnout, ale vést zdravější život.

Akcie Weight Watchers od počátku letošního roku do pátečního závěru oslabily o 72,6 procenta. Po oznámení investice Winfreyové však prudce rostou a před oficiálním zahájení obchodování v USA zpevnily o téměř 48 procent, napsaly agentury AP a Reuters.

New York 19. října (ČTK)

Foto: Facebook Oprah Winfrey