Populární francouzský herec Jean Reno se vrací na plátna kin ve své nejoblíbenější roli – jako drsný policajt ze staré školy s osobitým smyslem pro spravedlnost a humor. Film Nemilosrdní, který dnes na projekci v Praze představila společnost AQS, přijde do kin 8. října.

V dalších rolích se představí jedna z „Bond girl“ Caterina Murinová (Casino Royale) či Thierry Neuvic (Život po životě). Příběh snímku volně vychází z britského seriálu Inspektor Regan (The Sweeney).

Reno hraje poldu Burena, který je noční můrou všech kriminálníků. S týmem mladých kolegů totiž vyznává nevšední vyšetřovací postupy a ignoruje pravidla v průběhu zatčení. Výsledky má brilantní, i když nadřízeným začíná být trnem v oku a čekají na jeho jakoukoli chybu.

reno

Režisérem byl Benjamin Rocher, který se snažil natočit zábavný akční film – pestrý, plný barev a postav, s nimiž se divák snadno identifikuje. „Chtěl jsem natočit snímek v duchu amerických filmů z 80. let, jako byly Smrtonosná zbraň, 48 hodin, Smrtonosná past a podobně. Hlavní pro mě bylo, aby vztahy mezi postavami měly komediální ráz a byli to lidé nám blízcí – o to jsou pak uvěřitelnější i v akci,“ uvedl v distribučních materiálech.

Postavu Burena prý scenáristé napsali na míru Jeanu Renovi. „Chtěl jsem policistu ze staré školy postavit proti dnešnímu policistovi, dobře oblečenému, dohladka oholenému a velmi přímému. Ve výsledku pak film ukazuje kontrast mezi realitou a fikcí,“ dodal.

Jeden z nejpopulárnějších francouzských herců Reno se svým akčním hrdinou však nemá nic společného – žije klidný rodinný život se svými šesti dětmi.

Praha 29. září (ČTK)Foto: Uli Kuehn Facebook