Hodinky Bugatti Super Sport od švýcarské značky Parmigiani v hodnotě zhruba 7,5 milionu korun jsou k vidění na dvoudenním veletrhu luxusních hodinek v Brně. Veletrh s názvem SEW 2015 ode dneška do soboty nabízí zhruba 400 kusů hodinek 15 předních světových značek, řekl jednatel pořadatelské Medial Agency Karel Krtička. Většina vystavovatelů je ze Švýcarska a Německa, jediným českým zástupcem je Luděk Seryn se svými Seryn Watches.

Pánské hodinky Bugatti Super Sport tvarem připomínají vozidlo Bugatti. „Jsou z růžového zlata a těch hodinek je pouze 30 na světě. Jejich výroba trvala dva roky,“ uvedl Krtička.

Výstava, která se poprvé konala loni a navštívila ji tisícovka lidí, nabízí i další luxusní kousky. Například značka Franck Muller vystavuje dámské hodinky poseté diamanty, které nemají ručičky, ale člověk na nich pozná čas díky otáčení kotoučů. Jejich cena je 2,5 milionu korun. Hodinky je možné na veletrhu vyzkoušet, ale i koupit. Loni si hodinky několik lidí koupilo.

V nabídce jsou i hodinky, které mají ručičky s měnící se velikostí. Roztahují a smršťují se kvůli tomu, že pouzdro s číslicemi má tvar švestky, a proto například v celou nebo v půl může být ručička dlouhá, kdežto ve čtvrt a tři čtvrtě se musí zkrátit. „Vidět lze i hodinky značky Schaumburg Watch, jejichž ciferník je tvořený z kamene meteoritu, nebo hodinky značky MeisterSinger, které mají pouze jednu ručičku,“ řekl Krtička.

V doprovodném programu se zájemci dozvědí, jak se hodinky vyrábí, jak se tvoří jejich cena, jaké materiály se používají a podobně. Vystoupí také Jaromír Ondráček, hlavní učitel jediné hodinářské školy v České republice, která je v Jihlavě. „Hodinářské řemeslo je velmi vzácné, protože hodinářů je nedostatek. Všichni studovaní hned odchází do Švýcarska, protože je o ně zájem,“ doplnil Krtička s tím, že veletrh nemá ukázat pouze na luxusní výrobky, ale také na pečlivou práci výrobců hodinek.

Brno 18. září (ČTK)

Foto: www.parmigiani.ch, www.sewbrno.com