Mezi prvními zájemci, kteří si v dnešním chladném a deštivém dni v Sydney koupili svůj nový přístroj iPhone 6S nebo 6S Plus firmy Apple, byla i robotka Lucy. Ve frontě stála čtvrtá a zřejmě je prvním robotem, který si vystál frontu na nový iPhone.

Provozovatelkou teleprezenčního robota je Lucy Kellyová. „Obvykle mám práci a další záležitosti, kterých se musím účastnit, a nemohu trávit dva dny čekáním ve frontě, tak mi můj šéf v práci navrhl, ať si vezmu jednoho z robotů a použiji ho, aby stál na mém místě,“ sdělila Kellyová agentuře Reuters přes iPad.

Teleprezenční robot kalifornské firmy Double Robotics tvoří pohyblivý držák typu Segway, na kterém je připevněn iPad. Ten umožňuje majiteli, aby byl přítomen v daném místě, aniž by se tam osobně dostavil.

Analytici očekávají, že za první víkend Apple prodá 12 až 13 milionů nových iPhonů. Když přišel Apple s novým přístrojem loni, prodalo se ho za první víkend deset milionů. Jeho prodej v Číně však byl zpožděn.

Fanoušci od San Franciska přes Londýn po Sydney táboří již několik dní před obchody Applu. Firma na počátku tohoto měsíce uvedla, že předběžné objednávky naznačují, že by prodej nového přístroje za první víkend mohl překonat loňský rok. Apple první iPhone představil v roce 2007 a od té doby je jeho nejprodávanějším přístrojem. Na celkových příjmech firmy měl v minulém čtvrtletí téměř dvoutřetinový podíl.

Nové telefony mají displej rozlišující sílu dotyku a také dokonalejší fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů, což je vůbec první zvýšení od roku 2011, a nahrávají video v rozlišení 4K. Dnes se začínají prodávat v Austrálii, Kanadě, Číně, ve Francii, v Německu, Hongkongu, Japonsku, na Novém Zélandu, v Portoriku, Singapuru, Británii a v USA.

Sydney 25. září (ČTK)