Deváté řadové album s názvem A / B a hudbou odkazující na elektronický pop 80. let vydává skupina Tata Bojs. Kapela patřící mezi představitele hanspaulské scény představí nové písně na nadcházejícím Od A do B Tour. Série 13 koncertů začne 30. října, scénicky největší koncert se uskuteční 12. listopadu v pražském Foru Karlín.

Kapela navazuje na loňský dvojsingl s písněmi Antikvariát a S ní. Deska A / B obsahuje mimo jiné samply z komunikace letu kosmické lodi Apollo 13 nebo z vysílání stanice Hlas Ameriky. Skladbu Noční linky obohatila trubka Oskara Töröka, na albu dále hostují Yellow Sisters či Doubravánek. „Ten osmdesátkový nádech nebyl záměrem, tak nějak přirozeně vyplynul,“ podotkl k nahrávce kytarista a zvukař Dušan Neuwerth.

S obalem s akvarelem Rubikovy kostky z dílny výtvarníka, bubeníka a zpěváka Milan Caise koresponduje jedna ze třinácti písní Rubik a Kubrick popisující setkání dvou géniů moderní doby na dekadentní párty. Ve skladbě v jejích rolích hostují Jan Burian a Marek Eben. „Líbila se mi představa, že by se někdy Rubik a Kubrick skutečně potkali. Bylo jasné, že ztvárnit tak významné osobnosti by měly také osobnosti a navíc někdo, koho si vážíme a má hudebně i lidsky už něco odžito,“ řekl ČTK Cais.

tata3

Design obalu se promítne i do podoby koncertů nadcházejícího turné, které odstartuje 30. října a bude čítat celkem 13 zastávek včetně největšího koncertu 12. listopadu v pražském Foru Karlín. Základem scény budou LED obrazovky ve třech hloubkových úrovních, pohybové efekty a speciálně programovaná světla.

Tata Bojs za svoji kariéru získali řadu ocenění včetně deseti Andělů – Výročních cen Akademie populární hudby. Současnou sestavu tvoří Milan Cais, Mardoša, Dušan Neuwerth, Vladimír Bár a Jiří Hradil. Předloni absolvovali výroční turné s názvem 25 let cyklace aneb Tour domácí.

Praha 3. října (ČTK)