Hodně tuku, nebo vůbec žádný? Přístup k této otázce se různí. Mnoho Finů se dnes k velké nelibosti nutričních poradců vrací k potravinám bohatým na tuky. Naopak v Indii, kde se šíří obezita, byl vyhlášen oficiální boj proti cholesterolu a nasyceným mastným kyselinám, píše agentura AFP.

Devětatřicetiletá Finka Johanna Amnelinová má jasno: podařilo se jí zhubnout deset kilogramů tím způsobem, že pila plnotučné mléko a jedla poctivé máslo.

butter-186909_1280

Paří k mnoha Finům, kteří se obracejí zády k dietám bez tuku a k transformované průmyslově vyráběné potravě a dávají přednost pokrmům bohatým na tučné látky, jež považují za přirozenější pro lidský organismus. Pohrdají doporučeními výživových poradců.

Všechno začalo před pěti lety. Amnelinová někde četla, že potraviny bez tuku nejsou tak docela dobré pro zdraví, a tak změnila svůj jídelníček. „Zpočátku jsem vyměnila odtučněné mléko za plnotučné a povšimla jsem si, že začínám ubývat na váze,“ vysvětluje.

Amnelinová vyrostla v 90. letech na jihovýchodě Finska a stejně jako její rodina se až do nedávné doby přikláněla k netučným potravinám, jak to radí oficiální nutriční poradci. Dnes konzumuje jen plnotučné mléko a poctivé máslo a dává to i svým dětem.

milk-642734_1280

„Pokaždé, když jsem vypila odtučněné mléko, zmocnila se mě strašná chuť na nějaké pamlsky, jako je čokoláda nebo chipsy. Potraviny s minimálním obsahem tuku nemohou nadlouho zahnat hlad,“ ujišťuje.

Není jediná, kdo je k oficiálním doporučením skeptický. Mnoho Finů soudí, že tuky byly neodůvodněně kritizovány. Jiní chtějí jen jíst chutnější a co nejméně zpracovávané potraviny.

V důsledku toho v posledních letech ve Finsku k velkému zoufalství lékařů značně stoupla spotřeba másla a sýrů. Podle statistiky Finského institutu pro přírodní zdroje zkonzumovali Finové v roce 2007 na osobu 17,5 kilogramu sýrů a 2,5 kilogramu másla, zatímco loni to už bylo 26 kilogramů sýrů a čtyři kilogramy másla. Oficiální místa jsou znepokojena touto tendencí, kterou považují za zdraví škodlivou.

bake-599521_1280

„Až do roku 2007 byla hladina cholesterolu u obyvatel nízká. V roce 2012 se situace zhoršila, a to souvisí s vyšší konzumací nasycených mastných kyselin,“ uvádí Marjaana Lahtiová-Koskiová, členka finské asociace kardiologů a Národní rady pro výživu obyvatelstva.

Rada doporučuje konzumaci mléčných výrobků s nízkým obsahem tuku nebo zcela bez tuku a potravin bohatých na nenasycené mastné kyseliny, jako jsou rostlinné oleje či tuky nebo ořechy.

Avšak i mezi experty existuje rebelská skupina, která soudí, že je třeba živočišné tuky rehabilitovat. „Nevidím, jak produkty s nízkým obsahem tuku prospívají zdraví. Sám už je nekonzumuji,“ říká profesor Kari Salminem. Uvádí několik studií potvrzujících, že souvislost mezi nasycenými kyselinami a kardiovaskulárními chorobami nemůže být vědecky prokázána.

indian-spices-837333_1280

Naopak v Indii bojují úřady s obezitou, s vysokým cholesterolem a cukrovkou. Obezita je dnes v Indii velkým problémem, přestože ve venkovských oblastech vládne podvýživa a hlad. Až 50 procent Indů žijících ve městech trpí obezitou. Je to dvakrát víc než před dvaceti lety. Cukrovku má nyní 60 milionů Indů.

Aby úřady zarazily nárůst těchto chorob, přišly s novým ghee, pročištěným přepuštěným máslem hojně využívaným v indické kuchyni, které má nízký obsah cholesterolu. A v srpnu úřady pro bezpečnost potravin prosadily poloviční obsah mastných kyselin v potravinách.

Pětašedesátiletá Mína Devíová denně vaří manželovi karí ze skopového nebo z kuřete s ghee prohlašuje.

Helsinky/Dillí 4. října (ČTK/AFP)

Foto: www.pixabay.com