Ať už se vydáte na okružní plavbu Středozemním mořem, oslavujete výhru v některém asijském kasinu nebo dokonce obědváte s americkým prezidentem, všude se můžete setkat s tím, že vaši krmi připravoval filipínský kuchař.

Od 70. let minulého století exportují Filipíny masově svou pracovní sílu, zejména pomocnice v domácnosti a špatně placené stavební dělníky, kteří dávají přednost nejistotám v zahraničí před obrovskou bídou doma. Před několika roky však Filipínci začali získávat kvalifikovanější a lépe placené pozice: hotelové školy vrhly na trh desetitisíce kuchařů, kteří odjíždějí uplatňovat své umění po celém světě, píše agentura AFP.

spaghetti-569067_1280

„Kuchyně mě vždy zajímala, už když jsem byla malá,“ říká bývalá bankovní úřednice Rochelle Evaristová, která připravuje sendviče ve státní hotelové škole v Manile. „Chci pracovat v zahraničí. Bratranec je v Kanadě a říká, že tam potřebují kuchaře,“ dodává.

Více než deset milionů Filipínců z celkových 100 milionů obyvatel pracuje v zahraničí, především v domácnostech, jako dělníci a námořníci. Stále větší zájem je však o kuchaře, cukráře a pekaře, vysvětluje zástupce ředitele školy Teodoro Pascua. Filipínci pracují hlavně na lodích, v hotelech, restauracích a kasinech.

V letech 2010 až 2014 pracovalo téměř 180 tisíc Filipínců na lodích, z toho 72.000 byli šéfkuchaři, ostatní pracovali jako číšníci, uvádí filipínské ministerstvo práce. Na pevné zemi bylo v témže období zaměstnáno 65 tisíc Filipínců v zahraničních hotelech a restauracích.

Filipínci jsou velmi ceněni zejména pro svou dobrou angličtinu, schopnost přizpůsobit se a odolnost, pokračuje Pascua. Naše schopnosti nás odlišují od našich sousedů. Student, který absolvoval základní šestiměsíční vzdělání, je schopen bez problémů pracovat ve všech kuchyních světa, uvádí.

Na Filipínách je 2500 státních a soukromých hotelových škol.

kitchen-649110_1280

Bývalý potápěč Pablo Logro se stal kuchařem ománského sultána. Z čínského restaurantu v Manile, kde připravoval briošky, postoupil do hotelu v metropoli jako zástupce šéfkuchaře. Seznámil se tu s jedním hostem, který mu nabídl místo zástupce šéfkuchaře v Ománu. Na počátku 80. let tak vstoupil do paláce Bústán, kde sídlili sultánovi hosté a kde pracoval deset let.

Po návratu na Filipíny byl prvním filipínským šéfkuchařem v pětihvězdičkovém hotelu a pak si otevřel vlastní školu.

spaghetti-660748_1280

Cristeta Comerfordová byla zástupkyní šéfkuchaře v Bílém domě v roce 1995, kdy byl prezidentem Bill Clinton. Posléze si ji vzala k sobě jako šéfkuchařku manželka George Bushe Laura. Ve stejné funkci zůstává dosud, i za Baracka Obamy.

Při své loňské návštěvě na souostroví pěl Obama chválu na talentovanou šéfkuchařku z Manily, která prezidentově rodině připravuje některé filipínské speciality.

Platy kuchařů se liší, ale rozhodně jsou lépe placeni než dělníci nebo pomocnice v domácnosti, které vydělávají měsíčně 350 eur (asi 9500 Kč) v Saúdské Arábii a 470 eur (12.700 Kč) v Hongkongu, což jsou jejich hlavní destinace. Nejméně kvalifikované zaměstnání na výletní lodi vynáší kolem 800 eur (21.600 Kč).

Kromě dobrého platu však četní studenti hotelových škol sní o tom, že se z nich stanou hvězdy jako Cristeta Comerfordová a Pablo Logro, zdůrazňuje učitelka Imeldaughter Verová. „Jedna z mých studentek pracuje v jednom paláci na Blízkém východě a vaří pro princeznu,“ chlubí se.

Manila 26. září (ČTK/AFP)

www.pixabay.com