Německé bulvární listy Bild a B.Z. dnes v Berlíně a Braniborsku vyšly s přílohou v arabštině, která je určena pro běžence. Ti na čtyřech stranách mají informace o službách krizových center, mapku německé metropole nebo výběr základních německých slovíček a frází.

„Po přečtení dejte toto číslo B.Z. uprchlíkovi,“ vyzývá čtenáře na titulní straně berlínský bulvární deník. Obdobné doporučení má i Bild.

„Samozřejmě ti lidé potřebují v první řadě střechu nad hlavou, stravu a oblečení. Ale informace o tom, co se s nimi děje a kde jim pomohou, a údaje o Berlíně, jsou takřka stejně potřebné,“ řekl šéfredaktor B.Z. Peter Huth. „Orientace je první krok k integraci,“ dodal.

Tento týden je to v souvislosti s uprchlickou krizí druhé zvláštní vydání Bildu. V úterý tento nejčtenější německý deník vyšel zcela bez fotografií, bez fotek byl do úterního poledne také web Bildu. Deník ve vysvětlení uvedl, že tímto krokem chce upozornit na důležitost fotek ve zpravodajství a že tak zároveň obhajuje své dřívější rozhodnutí zveřejnit nyní celosvětově známý snímek utonulého tříletého syrského uprchlíka Ajlana Kurdího.

Berlín 9. září (ČTK)