V britsko-americkém novém filmovém příběhu Jamese Bonda zazní titulní píseň v podání anglického zpěváka a skladatele Sama Smithe. Sdělil to dnes na Twitteru sám 23letý umělec, který to dosud jako ostatní zmiňovaní možní autoři popíral a udržoval tak kolem očekávaného filmu Spectre více tajemna. „Bondománii“ dnes umocnilo i vydání nové knihy o agentu 007.

CAROUSEL-SAM-SMITH_NO.LEGAL_-715x424

„Účast v bondovce patří k vrcholům mé kariéry,“ uvedl na sociálních sítích mladý hudebník, který ještě minulý týden popíral dohady v médiích a tvrdil, že se na nových příbězích britského agenta 007 nijak nepodílel. Napsat píseň mu prý po přečtení scénáře trvalo jen 20 minut.

Premiéra filmu Spectre se plánuje v Londýně na konec října, v českých kinech se snímek objeví 5. listopadu.

CAROUSEL_STANDEE-715x424

Kulisami natáčení nové bondovky byly například Řím, Mexiko, rakouské Alpy či Maroko. Po boku hlavního protagonisty Daniela Craiga se v ní objeví například Němec Christoph Waltz a Ir Andrew Scott. Agentu 007 dá zabrat rovněž americký zápasník Dave Bautista. Novými „bondgirls“ jsou Francouzka Lea Seydouxová, známá například z francouzského filmu Život Adele oceněného v Cannes, a Italka Monica Bellucciová. Malou roli prý získala i barbadoská zpěvačka Rihanna.

V rámci spekulací kolem bondovek se dál označuje 43letý britský černošský herec Idris Elba za možného nástupce Craiga ve filmovém ztvárnění slavného agenta. Elba pochází z Hackney ve východním Londýně, kde se narodil otci ze Sierry Leone a matce z Ghany. Mezi další potenciální uchazeče se dostali například Tom Hardy, Henry Cavill či Michael Fassbender.

CAROUSEL_POSTER-715x424

Jisté je prý ale to, že v příští bondovce připravované na rok 2018 bude opět likvidovat lumpy Craig. Ještě před spoluprací na filmu Spectre prý totiž podepsal smlouvu na toto 25. pokračování, takže bude hrát agenta 007 popáté. Film má zatím jen pracovní název, Bond 25.

V Británii dnes také vyšla nová kniha s příběhy Jamese Bonda, kterou s titulem Trigger Mortis napsal britský spisovatel Anthony Horowitz. „Vždy jsem měl v úmyslu se vrátit ke skutečnému Bondovi, tedy Bondovi vytvořeném Ianem Flemingem. A bylo pro mne ohromnou výhodou, že jsem měl k dispozici původní a dosud nevydané texty tvůrce k vytvoření mého příběhu,“ uvedl světoznámý spisovatel a scénárista v prohlášení. Jeho kniha prý navazuje na román Goldfinger, který označil za svůj nejoblíbenější.

Londýn 8. září (ČTK)

Foto: www.007.com