Zloděj vyměnil v hongkongském luxusním klenotnictví diamant v hodnotě v přepočtu 5,3 milionu korun za padělek a zmizel. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AFP. Hongkong se v poslední době potýká s nárůstem počtu krádeží v obchodech.

hong-kong-864884_1280

Diamant vystavený v obchodě v hongkongské centrální finanční čtvrti ukradl podle policie už v pátek muž asi kolem třicítky. „Ze záznamu kamerového systému jsme zjistili, že se muž vydával za zákazníka, vybral si jeden z vystavených diamantů a pak ho vyměnil za padělek,“ stojí v policejní zprávě.

Falešný diamant posléze odhalil jeden ze zaměstnanců obchodu a zalarmoval policii. Té se zatím pachatele krádeže nepodařilo vypátrat.

ring-879932_1280

Počet krádeží v obchodech v první polovině letošního roku stoupl v Hongkongu ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 15 procent. Policejní statistiky zatím zaznamenaly 4961 případů.

Například letos v lednu hongkongská policie oznámila, že pátrá po dívce ve věku mezi 12 až 14 lety, která z klenotnictví odcizila diamantový náhrdelník v hodnotě více než 36 milionů hongkongských dolarů (112 milionů Kč). Ani ji se zatím nepodařilo vypátrat.

Hongkong 30. srpna (ČTK)