Tento týden jsme byli svědky možná jednoho z nejzajímavějších beefů na světové rapové scéně za poslední dobu, a sice mezi Drakem a Pusha T. Než si ale shrneme události uplynulého týdne, pojďme se podívat, kde to všechno vlastně začalo.

Musíme zabrousit až do roku 2002. Zhruba v té době začal totiž Pusha beef s Lil Waynem. To se poté trochu přeneslo na Drakea a Pusha mu věnoval několik řádků v tracku “Don´t Fuck With Me“, který vyšel v roce 2011.

O rok později Pusha ještě přitvrdil v “Exodus 23:1“. A Drake konečně odpověděl v roce 2013 trackem “Tuscan Leather“. Od roku 2016 beef ovšem začal trochu eskalovat a nabírat osobnějšího rázu.

zdroj:billboard.com

V tracku „H.G.T.V.“ si Pusha dobírá Drakea za to, že si nepíše texty sám. Drake mu v loňském roce odpověděl do té doby nejtvrději v tracku “Two Birds, One Stone“, kde upozorňuje na Pushovo dealování drog.

A konečně se tedy dostáváme do přítomnosti. Pusha-T vydal album Daytona, produkované Kanye Westem a v tracku “Infrared“ přímo přirovnal Drakeův vzestup k vzestupu Donalda Trumpa a poukázal na Quentina Millera, který Drakeovi údajně píše texty.

Odezvy od Drakea se dočkal za méně než 24 hodin v podobě dissu „Duppy Freestyle“. To je na Drakea poněkud pozoruhodný jev samo o sobě. Většinou ho dissy totiž nechávají dost chladným. A tady se věci trochu zvrhly.

Pusha na to uveřejnil naprosto zběsilý diss „The Story of Adidon“ pro jehož cover použil Drakeovu starou fotku se začerněným obličejem. Drake se k fotce už stihl sám vyjádřit s tím, že tehdy nešlo o jeho rozpolcenou identitu, jak se snažil referovat Pusha, ale že se snažil poukázat na fakt, že černoši to jako herci a obecně umělci nemají vůbec jednoduché.

 

Kromě kontroverzní fotky je tu ale ještě track samotný, v němž Pusha s naprostou jistotou zmiňuje jeho utajovaného syna, kterého má mít Drake s filmovou hvězdou Sophií Brussaux. Nehledě na fakt, že Adidon je název Drakeovi nové kampaně pro Adidas. Drake se k existenci utajovaného syna ještě sice nevyjádřil, nicméně podle amerického bulváru TMZ zmiňovanou údajnou matku a její dítě finančně léta podporuje a hodlá v blízké době podstoupit testy otcovství.

Je to už opravdu doba, kdy jsme na rapové scéně mohli vidět takhle brutální beef, díky kterému téměř okamžitě vznikaly velmi kvalitní tracky. Když pomineme osobní stránku věci, je tenhle beef na rapové scéně rozhodně velkým hudebním přínosem.