Je to jako ve všech ostatních oborech. Jsou společnosti, které dokáží vytvořit populární produkty a pak ty, které ty správné dovednosti a štěstí nemají. I v herním prostředí jsou firmy, které jsou odstrašujícími případy. Na druhé straně jsou renomovaní vývojáři, kteří když ohlásí novinku, tak to herním odvětvím pořádně zatřese. Kterým herním vývojářům doporučujeme se dívat pod ruce?

Ubisoft

Herní senzace jako Far Cry, Prince of Persia, Assassin’s Creed, Brothers in Arms či Rayman. Co mají společného? Samozřejmě to, že za vznikem těchto her stojí francouzské studio Ubisoft. Společných jevů by se však našlo více. Například výborné hodnocení her nejen samotnými hráči, ale i kritiky. Z tohoto seznamu nenajdete hru, která by šla v hodnocení pod 85 %. Na co se momentálně můžete těšit z dílny Ubisoft? Jednoznačně na druhé pokračování hry Beyond Good & Evil.

Assassin’s Creed

Naughty Dog

Zřejmě není jiná vývojářská společnost, která by se tak silně zaměřovala vždy na vývoj pouze jedné hry pro jednu platformu než-li Naughty Dog. Nyní se jedná o hru The Last of Us: Part II, předtím to byly uznávané hry Uncharted nebo Jak and Daxter. Pokud tedy milujete herní tituly s pokračováním a totálním citem pro detail, tak se vám Naughty Dog zalíbí. Určitě je rovněž nutné uvést, že Naughty Dog je již 100 % dceřinou společností Sony Interactive Entertainment.

The Last Of Us 2

EA Sports

Kdo hrál některou ze sportovních her, jistě zná hlášku “EA Sports, it’s in the game”. Za touto značkou stojí společnost Electronic Arts a jak už je patrné z názvu, vyvíjejí sportovní hry. A ne ledajaké. Nejlepší na trhu. Důkazem budiž herní série FIFA, NHL, Madden NFL, Tiger Woods PGA Tour či SSX. Co hra, to pojem.

NHL18

BioWare

Pokud někoho nazvat expertem na RPG hry, pak určitě vývojářskou společnost BioWare. Přímo jako magnet přitahují skvělé příběhy, které dokážou spojit s dokonalou hratelností a grafikou. Díky tomuto umu mají hry této společnosti miliony fanoušků po celém světě. Zvlášť velký podíl na popularitě a výdělcích mají hry Baldur’s Gate, Mass Effect, Dragon Age: Origins nebo Jade Empire. A překvapení na závěr – v roce 2018 vyjde plánovaná hra Anthem, která má být podle všeho jednou z největších herních pecek příštího roku.

Mass Effect

Bethesda Game Studios

Podle jména je tato společnost ze seznamu nejméně známá. Zcela opačná situace je však u her, které se jim podařilo vytvořit a tam by i amatérský herní nadšenec měl vědět, která bije. Herní série Fallout a The Elder Scrolls. Tak co, už jste doma? Pokud ano a nevíte o relativně nové hře Fallout 4, ihned se do ní pusťte, stojí za to!

Fallout