Za předpokladu, že vás nijak nepohoršuje depilování šourku a nerozhodí vás vtipy o masivním pánském přirození, by vás vánoční Matky na tahu mohli docela bavit. Nejedná se o žádnou extra podívanou, ale s vypnutou palicí se na to koukat dá.

Po prvním díle k ústřednímu triu matek přibyli ještě jejich matky. Navíc se vše odehrává v maminkovsky nejdůležitějším svátku o Vánocích, kdy je na ně toho stresu o mnoho víc. Takže se na dvojku uplatnil klasický mustr trochu zbytečných pokračování, kdy se tvůrci pokusí zopakovat víceméně jedničku, ale sem tam přitlačí na pilu.

Vánoce? Ne, raději kalbu…ale ne zase tolik

O to víc ale překvapí, že ve filmu vlastně není tak moc toho „tahu“. Místo divokýho kalení totiž jako ústřední zápletka figuruje přdevším střet generací, který je asi nejvýraznější mezi Amy (Mila Kunis) a její matkou Ruth (Christine Baranski – paní Hofstadterová z The Big bang theory).

Ale i ostatní matky na tahu mají se svými rodičkami potíže. Jedna se na svou dceru až nezdravě fixuje, druhá naopak přijíždí jen, když něco potřebuje. A tyhle malé pře, rozdíly, než vyvrcholí pravým vánočním happy endem, dovedou i příjemně pobavit.

Smíchy se asi nepočůráte, ale…

Každopádně ale film neservíruje fóry, které by rozeřvaly smíchem celé kino. Sem tam se někdo zachichotá, ale spíš si každý vtip přebere tak nějak v sám sobě. Tím chci tedy říct, že nějakou ukrutnou nálož nečekejte.

Naopak snímek plyne slušným tempem po takové neurážející vodě příjemné průměrnosti, která zaručuje, že z kina odejde většina diváků jakžtakž spokojená. Na druhou stranu si nejsem jistý, že si z filmu bude kdokoliv něco pamatovat o týden později.

Což když tak matně lovím v paměti je asi víceméně stejný výsledek jako u jedničky. Ani ta nepřekračovala nějaký stín průměrné a ucházející zábavy. Upřímně se tedy žádný vánoční zázrak nekoná a de facto se jedná o zbytečný přírůstek do dějin kinematografie. Ale pokud nebudete vědět na co jít a nebudete mít vysoká očekávání, můžete na Matky na tahu o Vánocích s klidem vyrazit.

Foto: © STX Entertainment.