foto: Viktorie Pavlová

Uběhlo již několik měsíců od releasu debutového alba Con Lai od Renneho Danga. Deska udeřila v plné síle v květnu tohoto roku a nejen že se její vlny postupně nesly napříč celou českou rapgame, dostaly se dokonce i mezi nerapově orientovaná publika. Teď si ale Renne přichystal něco naprosto speciálního.

foto: Viktorie Pavlová

6.12.2017 se totiž chystá unikátní event v nově otevřeném pražském storu Blakk.Market v Londýnské ulici, který se jmenuje Goodbye Con Lai. Co se ale pod tímto názvem skrývá? Pojďme to společně zjistit.

Goodbye Con Lai

V první řadě nás čeká absolutně poslední drop všemožných věcí spojených s albem. Na místě budou k dispozici kšiltovky, trička, mikiny, náramky a hlavně aktuálně již vyprodané CDs. Dále si kluci ze stáje Blakkwood Records připravili unikátní Con Lai bonus pack, který bude obsahovat USB flash disk s veškerými videoklipy z alba ve špičkové kvalitě + album samotné. Součástí eventu bude samozřejmě i autogramiáda a focení.

Cover Con Lai

Zmrdlife Winter 17/18

Všechny tyhle věci by se daly až na pár výjimek ještě trochu očekávat, ale není to všechno. Renne si sebou bere i gear z jeho osobní clothing line Zmrdlife, konkrétně tedy winter season 2017/18. Vyprodané mikiny s kapucí, kšiltovky nebo úplně nové kulichy na zimu.

…. ale ani to není všechno.

Renne Dang 2nd hand

Poslední část, která je minimálně v rapgame naprosto ojedinělá, se vztahuje k charitativní sbírce. Renné se rozhodl vyprázdnit svoje skříně a botníky, jejichž obsah se bude na této akci prodávat. Půjde o věci které se objevily ve videoklipech, nebo i ty, které třeba jen dostal a nikdy nenosil. A to všechno za zlomek jejich ceny. (Jop, já vím že myslíš na ty yeezyčka). Nejdůležitější je na tom všem ale směr, jakým se peníze vybrané za prodej zboží vydají. Všechny totiž budou sloužit na podporu Martina Kusého.

Martin, 33 letý otec dvou dětí, byl bohužel, i díky nedopatření z lékařské strany, vystaven velké výzvě, kterou může jen těžko překonat sám. Nachází se v nesnadné životní situaci, která velmi vážně ohrožuje jeho život. Byl mu diagnostikován karcinom ve IV. stádiu, který vyžaduje speciální léčbu. Martinovi byla na doporučení lékařů stanovena léčba trojkombinací léků Herceptin (trastuzumab) + Docetaxel + Perjeta (pertuzumab), která je velmi nákladná. Především tedy poslední zmíněný lék, který by Martinovi mohl prodloužit život, stojí 70 000 korun za jednu dávku. Martin není schopen hradit lék sám a pojišťovna se k němu otočila zády. Celý příběh si můžete přečíst zde.

foto: facebook Lék Perjeta pro Martina

Renne se tak rozhodl Martinovi pomoci. Učinit tak můžete i vy posláním finanční podpory na transparentní účet 115-5641220217/0100, nebo nákupem některého z nabízeného zboží na pořádaném eventu.

Start: 17:00

Link na celý event Goodbye Con Lai najdete zde.