Lil Peep, postava, která za několik málo let vybudovala hip hopový movement, který vytvořil konfesionální etos a moderní punkovou melodiku, nás opustil v 21 letech na předávkování. V té době se nacházel v Tusconu v Arizoně, na jedné ze zastávek „Come Over When You’re Sober Tour“.

Ředitelka First Access Entertainment Sarah Stennet, řekl k Peepově smrti následující:

„Jsem šokovaná a zlomená. Nevěřím, že by chtěl Lil Peep zemřít, je to tragédie. Měl obrovské sny a cíle do budoucna, které sdílel semnou, svým teamem a rodinou. Byl velmi inteligentní, kreativní s nutnou dávkou charismatu. Měl své kouzlo a jeho kariéra byla na vzestupu. Mluvila jsem s jeho maminkou, která mě požádala, abych řekla, že je velmi pyšná na vše, co za svůj krátký život dokázal.“

Kdo byl ale tenhle charismatický alternativní umělec, s obrovským potenciálem?

Gustav Åhr se narodil 1. listopadu 1996 v Long Islandu v New Yorku. Studoval Long Beach High School, která ho ale v 16 letech přestala bavit. To vedlo k získání IT diplomu, který v něm probudil zájem o online obsah, převážně tvorbu videií a hudby.

Během několika let získaly jeho songy White Wine, Benz Truck a The Way I See Things několik milionů views. Navzdory tomu bojoval se závislostí na drogách, převážně na xanaxu, kokainu a extázi. O všem ale otevřeně mluvil.

Kromě všech zájmů byl také zainteresovaný do klasické hudby. Hrál třeba na trombolu a tubu.

Peep byl bisexuálně orientovaný a před třemi měsíci zveřejnil officiálně na Twitteru, že chodí s herečkou a zpěvačkou Bellou Thorne.

Lil Peep a Bella Throne

Jaká byla jeho hudba?

Peepovi tracky byly plné kokainu a mluvení o spáchání sebevraždy, zároveň jednoduché, pravdivé a extrémě chytlavé. Jeho mixtapy Hellboy a Crybaby používaly samply songů jako Brand New, Underoath, Avenged Sevenfold, Slayer, The Microphones, Sonic Youth nebo The Postal Service, což jsou všechno rockové, punkrockové, indie rockové nebo heavy metalové kapely.

 

Pokud se budeme bavit o rapové hudbě, Peep měl unikátní barvu hlasu, která ho lišila od všech ostatních. Projekt Hellboy byl skvěle hodnoceným počinem s unikátní atmosférou, která byla do té doby nevídaná. Svým napůl zpívaným a napůl zamumlaným projevem ho řadím k lidem jako Ricky Hil, Playboi Carti, nebo Lil Yachty.

Goth Boi Clique crew

Lil Peep

Dá se říci, že tahle crew je něco jako křižovatka mezi retro emo stylem a devadesátkovým Memphis Goth Rap vzkříšením, který teď dominuje LA underground scéně. Bavíme se o generaci vychovávané na Myspace a Datpiff.com

“Nikdo nedělá shit jako je tohle. Je to jako emo rap a melodický trap” – HOrse head

Crew ve složení Lil Peep, Horse Head, Lil Tracy, Cold Hart etc. pochází z různých koutů USA. Takže mají zkušenosti s působením pod jinými uskupeními, či projekty. Je to v podstatě uskupení hudebních žoldléřů, kteří prozatím našli společný cíl v Goth Boi Clique. Jejich první společný tape s názvem Yeah It’s True, je odrazový můstek pro vše, na čem dělají posledních pár let.

„Moje první album, které jsem koupil, byl 50 cent Get Rich Or Die Tryin, bylo mi 8.“ – Cold Hart

Na závěř

Lil Peep dead

Ať už si o Peepovi myslíte cokoliv a jeho hudbu milujete nebo nenávidíte, za velmi krátký čas zanechal hlubokou stopu a vytáhl undergroundový movement do celého světa.

Rest in peace, byl jsi inspirací.