Třetího listopadu zažili fanoušci Apple products předčasné Vánoce v podobě iPhone X. Já, jakožto majitel téměř veškerého portfolia Apple produktů, jsem do poslední chvíle váhal, jestli Xko chci nebo ne. Přece jenom, price na 30k a menší display než plusko pro mě byly tvrdými protiargumenty.

No, takže o pár hodin později jedu z prodejny O2 s novým iPhone X v kapse…

Vybaluji iPhone X, je menší, je zvláštní, je jiný, než cokoliv jsem doteď držel v ruce. Zadní skleněná strana vypadá moc pěkně, těším se, až mi přijde bezdrátová nabíječka a já využiju ten potenciál naplno. Rámeček je lesklý, takže je na něm vidět uplně všechno. Nevadí, telefon za 30k stejně bez obalu nosit nebudu. Display je úchvatný, barvy, jas, i ten zvláštní výkroj nahoře vypadá na živo skutečně krásně!

iPhone X

 

Face ID

Chvíli si hraju a bavím se na setupu Face ID. Funkce mě baví a odemykání je pro mě těžkej future, ačkoliv pár android telefonů už touto funkcí disponuje, rozhodně to není taková zábava. Po asi třetím odemykání pomocí FACE ID se dostávám konečně k hlavním funkcím iPhonu

Kde je home button?!

Pro mě nejzásadnější změna u nového iPhonu. Jako správný nadšenec jsem samozřejmě přeskočil veškeré tutoriály na začátku setupu vašeho iPhonu, takže jsem nevěděl, která bije. Přijít na to jak vypnout apliakce nebo udělat print screen? NADLIDSKÝ ÚKOL! Ale pak přijdete na to, že je to jednodužší než předtím. Je to intuitivní a neskutečně rychlé.

První aplikace

Klasicky jsem jako první aplikace stahoval Instagram, Facebook, Messanger a Taxify s Uberem, v podstatě můj život ve zkratce. A hádejte co, jako heslo jsem použil svůj obličej! (ne, už s tím přestanu, fakt…). Jako první spouštím instagram. Design do stran vypadá krásně, jen to ještě nefunguje na 100% tak jak má. Například u hlasitosti, při koukání na stories, se vám lišta schová bůh ví kam. Při otevření Facebooku a Messangeru mi obě aplikace minimálně 3x spadnou, pak fungují a pak zase spadnou. Následně už problém nebyl. Taxify si třeba nezapnete vůbec, ale Xko je venku první den, takže věřím, že do konce týdne budou všechny problémy vylazené.

Foťák

Ach, oh, uh! Love it! Foťák byl vždycky jednou z hlavních features, kvůli kterým jsem iPhone tak moc miloval. Je skvělý, povedl se… Nový funkce nestíhám vyzkoušet, je jich mnoho. Fotky jsou ale fenomenální a v Applu si nic nevymýšleli.

Celkový dojem

Mám radost, v prvních 15ti minutách jsem letmo projel vše, na co jsem se těšil. Zjistil jsem co jak funguje a taky to, že některé aplikace ještě nejsou vůbec připraveny na to, co Xko všechno nabízí. Baví mě přechod ze 7 Pluska na menší display. Upřímně nevím, jestli display do okrajů a žádný home button jsou ty pravé argumenty k tomu dát 30k za telefon. Padající aplikace jsou podle mě otázkou jednoho updatu ze strany vývojářů, takže tomu bych nevěnoval větší pozornost. Pokud ale milujete komfort, design, Apple celkově a nadčasové funkce, nebudete těch 30k litovat.