Osiris D3

Občas se stane, že se designérům z největších světových značek povede vytvořit skutečný paskvil. No a my ten paskvil pak musíme vídat v obchodech a nedej bože taky na ulici. Pojďme se spolu podívat na ty nejošklivější sneakers, co kdy spatřily světlo světa.

#1 Reebok Preacher

Ok, je nám jasný, že se mezi váma najde pár těch, kteří budou argumentovat tím, že jde o OG kousek. Každopádně to nic nemění na tom jak šílené špatný pokus Reeboku o basketbalové boty tohle je. Svůj moment slávy si zažili, když v roce 1996, když si vzal tyhle sneakers na nohy Shaquille O’Neal jako člen „Dream Teamu“.

#2 Scottie Pippen’s Nike Air Max-a-Lot

Fuuu… No, o těhle botách toho naštěstí moc nevím, protože ještě víc naštěstí, jsem je na nikom neviděl. Každopádně Scottie Pippen se podle mě dodnes proklíná, že nechal svoje jméno navždy spojit s touhle „věcí“. Vzhledem k tomu, že má nasvědomí třeba hyped model Uptempo 96.

#3 Adidas Kobe 2

Pokud teď budeš mít chuť vypnout počítač, jít na nejbližší most a zabít se, nebudeme se ti vůbec divit… Mezi sneakerheady je tenhle pokus Adidas a Kobeho považovaný za tu nejošklivější tenisku vůbec. Nadruhou stránku, byly prý velmi pohodlné a přežily téměř cokoliv. Jenže od jisté doby, jsou tyhle vlastnosti u sneakers až na úúúplně posledním místě :(.

#4 Reebok Zig Slash

Musíme uznat, že kreativita basketbalových hráčů v NBA skutečně nezná meze. Tyhle Reeboky má nasvědomí hráč John Wall z Washington Wizards. Kámo, hraj basketball…

#5 Jordan Melo 5.5

Ošklivější, než tyhle boty je snad už jen myšlenka, která za nimi stojí. Vznikla spojením dvou modelů Jordan a to V a VI… Prostě koho napadne spojit dva modely a udělat z nich „něco mezi“ ?!

 

#6 Adidas T-Mac 4

Největší problém T-Macu není ten ošklivý design, ale hlavně systém zavazování. Místo tkaniček, které mimochodem fungují už spoustu let, má na patě něco, co si říká HUG systém. Ten funguje na principu utahování pomocí závitu, víc vám k tomu neřeknu protože to nechápu a nejsem sám. Footlocker je ve velkém stahoval z prodeje…

 

#7  Reebok Answer 9

Tyhle sneakers byly spíše takový chabý pokus o spojení nejnovějších technologií v jednu botu. To je důvod, proč vypadají jako ročníková práce prváka z Michaela. Systém DMX, suchý zip a samonafukovací PUMP v jednom asi nebyl ten nejlepší nápad, snad příště.

#8 Nike Total Air Foamposite Max

Když se řekne Jordan, vybavíš si jedničky. Když se řekne Duncan, vybavíš si tohle… Velký neúspěch v podobě TAFM vznikl tak, že chlapci spojili to nejhorší z Foamposite a Air Maxů. Vznikla bota, co vypadá spíš jako nářadí, než něco, co by měl mít na noze někdo z NBA.

#9 Adidas x Rick Owens Superstar Ankle Boot

Než začneme s hodnocením těchto bot, musíme vypíchnout, že Ricka Owense si jako módního návrháře velmi vážíme. Má zasebou velkou spoustu bangerů, které ovlivnily fashion game. Každopádně i mistr tesař se někdy utne, někdy hodně.

Designy Ricka Owense byly vždycky jen pro někoho, v tomhle případě, ale spíš pro nikoho. Kombinace Owensovi obliby v kožených materiálech a ikonických Superstarů dopadl spíš jako kus potápěčského vybavení. Cenovka přes 8k taky není zrovna tahák.

#10 Osiris D3 aka chleby

To nejhorší nakonec. Jestli jsi 90’s kid, tak jsme v tobě pribudili dost pravděpodobně ty nejhlubší bolestné vzpomínky na dospívání. Školní chodba se jen hemžila touhle botou. No a v 90% případech ji měl její majitel na nohách 2 roky v kuse, takže podle toho taky vypadala. Co týhle botě ale nemůžeme upřít je bezesporu to, že šla oproti ostatním zde zmínených modelů skutečně na dračku. Pokud jsi „chleby“ neměl, nebyl jsi cool.

Pokud jsi došel až na koneč článku bez konstantního krvácení očí a vzlykání, máš můj obdiv. Já musel během psaní dvakrát na procházku.