Grey Worm neboli Šedý Červ z Hry o Trůny, je všem fanouškům této fantasy ságy dobře známý. Velitel armády neposkvrněných, který kráčí po boku Daenerys Targeryen, je oblíbenou postavou nejednoho GoT freaka.

Co ale jeho představitel Jacob Anderson? Málo kdo ví, že tenhle britský herec, také vystupuje pod pseudonymem Raleigh Ritchie a je to poměrně talentovaný hudebník. Má za sebou debutové album s názvem You’re a Man Now, Boy. Jeho hudba je, jak sám tvrdí, směsicí všeho co ho baví. Vybírá si sound, který ho zaujme a tvoří z toho vlastní hudbu. Výsledek je alternativní R’n’B s prvky soulu.

Cover Raleigh Ritchie
Raleigh Ritchie – You’re a man now, boy

Na albu You’re a Man Now, Boy, které vyšlo minulý rok, najdeš například featuring s vycházející grime star Stormzym. Track s názvem Keep It Smile je zajímavým spojením soulového R’n’B a grimové Stormzyho flow.

 

Jacob je známý svým vytříbeným vizuálním cítěním a stylem. Dle jeho slov, chodí do kina jednou týdně a vlastní více než 1500 DVD nosičů. To vše se promítá jak u unikátních cover artů u songů na jeho Soundcloudu, ale také ve videoklipech. Každý z jeho videoklipů je cinematografický orgasmus. Nejsledovanější má více než 6 milionů views a u znejte sami, takových klipů moc není.

 

 

V hudbě určitě polevit nehodlá a pokud tě zaujala, sleduj jeho soundcloud, kde jsou jeho nejnovější dva tracky Lonely Sumer a The River.