Je to sprosté, je to úchylné, je to sci-fi a je to animované, co je to? Rick and Morty!

Animák z dílny Justina Roilanda a Dana Harmona vás vtáhne do nového světa věčně nalitého a různými látkami nasáklého profesora Ricka a jeho nepříliš inteligentního vnuka Mortyho. Kromě závislosti na alkoholu a všem možném je Rick také nejchytřejší bytostí v celém známém vesmíru a tak se v každém díle můžete těšit na nové vynálezy, světy a galaxie, které spolu s Mortym procestují.

Pokud vám tahle dvojce už někoho připomíná, tak je dost možné, že to bude Dr. Brown a Marty z Návratu do Budoucnosti. Tvůrci na veřejnost vypustili informaci, že se původně rozhodli vytvořit offensivní verzi vztahu mezi Dr. Brownem a Martym.

Rick and Morty mají takový influenc, že dokonce donutili řetězec McDonalds změnit svoje menu… Jak? V jedné epizodě se Rick rozhodne, že musí získat sečuánskou omáčku, kterou McDonals nabízel v roce 1996. Díl měl tak obrovský ohlas, že se McDonalds rozhodl vrátit sečuánskou omáčku zpět do nabídky.

Seriál je skvěle hodnocen na všech serverech. IMDb – 9,4/10, Rotten Tomatoes – 100%, CSFD – 93%. Jedná se o unikátní kousek, kterých by tu mohlo být víc. Ideální seriál na weed’n’pizza večery.

Takže plán na dnešní večer je jasnej, see ya soon!

G