Dnes si ukážeme dalších 5 nejlepších pieců, co kdy značka Supreme vydala.

Vrátíme se ke kořenům jako jsou Chinos nebo Nike Dunks, ukážem si crazy kolaboraci s top beer brandem v USA a dáme si zase trochu politiky.

 

1) Chinos (Release – 1995)

Chinos je bezesporu jediný kousek od Supreme, který na sobě nemá box logo a patří mezi nejprodávanější produkty. No, má to svůj důvod, jsou to jedny z nejlépe fittujících a cenově nejdostupnějších chinos na trhu. Mají vyztužené „sedící místo“, což bylo inspirováno vojenskou výbavou a kvůli svému střihu asi nikdy nevyjdou z módy. Tím se stávají dokonalým kouskem pro ty, kteří chtějí nosit Supreme.

 

2) Supreme x Budweiser (Release 2008)

Čím víc nepravděpodobné, tím víc Supreme. Je to asi jako kdyby Lukáš Macháček oslovil Pilsner a udělali spolu třeba dámskej oversize kabát. V tomto případě se nejednalo o jeden produkt, ale o celou kolekci, která obsahovala jak oblečení, tak doplňky. Můj favorit je SxB klobouček. Tak nějak si ho dokážu představit na svém dědovi na rybách… Jakože fakin děda v Supreme?! Crazy shit man.

 

3) Fuck Bush samolepka (Release 2005)

Píše se rok 2005 a G.Bush byl zvolen do druhého volebního bodobí. To byla zrovna ta doba, kdy to Amerika začala pořádně s*át v Iráku, hádej díky komu? Od Supreme byl tohle skvělej bussinesovej tah, protože liberálové (čti lidi, co přemýšleli) měli jasnej názor, kterej začínal „Yo, fuck this asshole…“. Tahle samolepka lemovala každý metro a skateboard v NYC. Samolepka mizela po tísícovkách kusech.

 

4) Supreme x Nike Dunks (Release 2002)

Tenhle kousek bude jednou vystavenej v muzeu, protože se jedná o nejzásadnější kolaboraci v historii tenisek. Kdyby tenhle model mohl mluvit, řekl by nám toho hodně. Získat ho v původním stavu je dneska dost těžký, většina z nich leží někde na půdě s totálně proježděnou podrážkou ze skejtu (to byla totiž ta doba, kdy si lidi kupovali boty, aby je nosili). No a když je někde uvidíš, počítej s cenou 800$ a výše. Svůj pattern si tyhle Dunky půjčily od Air Jordan 3 a oslavili desetileté výročí, což je co říct. Preme Dunky by si zasloužili svůj vlastní článek… Snad brzy.

 

5) KAWS skate deska (Release 2001)

V roce 2001 nebyl Brian Donelly aka KAWS ani zdaleka tak famous jako je teď. V tu dobu to byl pořád pouliční umělec, který teprve začal přemýšlet nad tím, že by šel do galerie. Byl to zajímavý případ, protože v téhle kolaboraci si Supreme vybralo Briana na základě jeho potenciálu, že jednou z něj bude fakt NĚKDO. Jejich odhad byl správný, což dělá tuhle desku tak unikátní.

No a pokud tě tenhle seriál baví, sharni ho, ať se dostane k co nejvíce lidem, protože dílů bude fakt hodně!

G