Mezi streetfashion brandy asi není víc hyped brand než Supreme. Tahle značka má za sebou velkou škálu kolekcí a kolaborací, které vzbudili pořádný rozruch.

Pojďme si v pvním díle tohoto seriálu, připomenout pět z nich.

1) Supreme x Comme Des Garcons SHIRT Polka Dot Hoodie (Release – 2012)

Byly doby, kdy high fashion značky pohlížely na streetwear jako na něco méněcenného. V roce 2000 dokonce společnost Louis Vuitton žalovala Supreme za napodobování jejich loga. Zlom ale nastal v roce 2012, kdy velmi uznávaná značka Comme des Garcons udělala plnohodnotnou kolekci se Supreme. Pokla Dot Hoodie se stala tahounem celé kolekce a vytvořila tak statement, hlavně kvulí její jednoduchosti.

 

2) Kermit Tee (Release – 2008)

Muppets in da house! Ne vážně… když tohle vyšlo ven, všichni si mysleli, že Supreme chce jen flexxit a dát najevo, že můžou dělat s kýmkoliv. Legendární věc ovšem byla ta, že na fotkách měl na sobě Kermit tee Terry Richardson.

 

3) Nunchucky (Release – 2010)

Některé báje hovoří o tom, že nakopat někomu těmahle nunchuckama prdel, by byl ten nejvíc dope shit ever. Každopádně to se asi nikdy nestalo a tenhle skvost, který ztělesňuje Supreme ducha dát logo na cokoliv, má doma jen někdo, kdo tím ublíží maximálně tak sobě.

 

4) Supreme x Padamore And Barnes Sahara Boot (Release – 2001)

Před vydáním této kolaborace v roce 2001, byl téměř každý Supreme kousek mohl být považován za čistě skate věci. Padamore and Barnes tohle celé poslalo pryč a Supreme tak zaujmul pozici fashion brandu, který jednoduše vydává všechno.

 

5) Japan Box Logo Tee (Release – 2011)

Jediný případ, kdy se Supreme jako brand zapojil do nějaké politické situace. Když v roce 2011 zasáhlo Japonsko zemětřesení a tsunami, dotklo se to zásadním způsobem i Supreme jako takového, protože se většina Supreme storů nachází právě na dalekém východě. Japonská čtvrť Harajuku byla zásadní pro rozvoj Supreme. Veškeré výtěžky byli darovány na oběti zemětřesení.

Další díl seriálu už další týden!