Po dvou letech přichází Taylor Swift s novým singlem s názvem „Look What You Made Me Do“. No a nejen nám přijde, že jde o diss track na Westovic rodinku.

Proč vůbec Kanye West?

Před 8 lety, když Taylor přebírala svou první MTV Music Award, Kanye přerušil její děkovnou řeč. No a minulý rok vydal Kanye „FAMOUS“, kde řekl, že je zodpovědný za její úspěch… Koho by to nenasralo, že jo…

Kanye se bránil tím, že se před vydáním Taylor ptal, jestli je s texty v pohodě. Kim dokonce vypustila ven video, ve kterém Kanye rapuje do telefonu Taylor lyrics z Famous. Kanye ale vynechal slovo „BITCH“, což je dost zásadní věc, a i když je na videu jasně vidět, že slovo nezaznělo, Taylor za to dostala nepříjemnou sprchu na internetu.

Kim Kardashian tak zařídila pár nepříjemných situací pro Taylor, která za to všechno byla nazývána „hadem“.

Look What You Made Me Do

Samotný název tracku je sám o sobě dost diskutabilní. Podle fanoušků tím Taylor promlouvá přímo k Kanyemu.

Záběr na náhrobní kámen s textem „zde leží reputace Taylor Swift“ je už sám o sobě podle fanoušků všeříkající a odkazuje na nepříjemné chvíle po zveřejnění videa od Kim.

Hned první lyrics jsou “I don’t like your little games/Don’t like your tilted stage/The role you made me play of the fool,” což v překladu znamená „Nemám ráda vaše malé hry, scénu, která je nakloňená vám, roli blázna, kterou jste mě donutili hrát.“ Taylor stojí za tím, že celá Kanyeho verze ohledně textu do Famous je zkreslená, proto nemá ráda „jejich malé hry“.

Poté pokračuje “No, I don’t like you, I don’t like your perfect crime/How you laugh when you lie, you said the gun was mine, Isn’t cool, no, I don’t like you,” neboli „Ne, nemám tě ráda, nemám ráda tvůj perfektní zločin, jak se směješ, když lžeš, řekls, že zbraň byla má, to není v pohodě, ne, nemám tě ráda.“ Slovo gun v tomto případě reprezentuje určitý druh usvědčujícího materiálu, kterým je myšleno video, které mělo přesvědčit lidi, že Taylor text do Famous schválila.

V jednom záběru sedí Taylor na trůnu oklopená hady, což je pravděpodobně opět odkaz na nepříjemné chvíle po zveřejněném videu od Kim.

Celé album Reputation má nastavený release date na 10. listopadu, což je mimo jiné i datum, kdy zemřela Kanyeho matka Donda. Pokud má tohle spojitost, tak to Taylor celé myslí opravdu vážně.

Jsme zvědaví, jak se k celé situaci postaví Kanye a Kim. Tohle by mohlo vygradovat k opravdu velkému beefu, který by měl dopad na celý showbyznys. Klip má za 4 dny více než 110 milionů views, a to je opravdu hodně.

Reakci Kim Kardashian na celou situaci si pusť tady.