Londýnské Design Museum zveřejnilo nominace na Beazley Design Awards of the Year, které minulý rok vyhrála Ikea se svým uprchlickým úkrytem.

Ocenění Beazley Design of the Year je prestižní soutěž, která vyhodnocuje inovativní a moderní design roku v několika kategoriích: Architektura, digital, móda, grafika, produkt a doprava. Letošní rok je nabitý a porota ve složení: Amanda Levete, David Rowan, Gerry McGovern, Marcus Engman, Margaret Calvert a Ozwald Boateng, to nemá jednoduché.

Módní kategorie nominovala Cali Thornhill DeWitta, designéra The Life Of Pablo merche a pop-up store by Kanye West. Mezi další nominované patří třeba Nike s kolekcí “Pro Hijab” nebo velmi ambiciózní projekt Ecoalf, který vyrábí moderní oblečení z plastových odpadků, vylovených z moře.

V ostatních kategoriích můžeme opět objevit Ikeu s jejich “Wedge Dowel” nábytkem, tentokrát v kategorii produkt. Nebo národní uprchlickou vlajku by Yara Said.

Pokud se chceš o Beazley Design of the Year dozvědět víc klikej sem

Story za kolaborací Cali Thornhill DeWitt x Kanye West

Cali, žijící v Los Angeles se zrovna poflakoval kolem Tokya, když mu zavolal Kanye West. Ten se zrovna připravoval na svůj debut v podobě 3 Yeezy Season a studiového alba  The Life of Pablo. Kanye zněl jasně, chci kolaboraci!

V březnu 2015 se Kayne objevil na zahajovacím ceremoniálu pro Tidal (Jay-Zho streamovací služba) v černé mikině, která měla nad srdcem nápis Donda (jméno jeho matky) a na zádech natisklé Forever in Our Hearts / Donda West / Only One / Tell Nori About Me.

Tento design neměl nikde uvedeného svého autora, každopádně internet mluví a lidé si všimli, že Cali už nějakou dobu vytváří oblečení s podobným fontem.

Téměř o rok později byl na Madison Square Garden prodáván Life of Pablo Merch, který byl prakticky stejný jako mikina s poctou Kanyeho matky Dondy. Rozdíl byl jen v textu – na zádech byla citace z Kanyeho desky “ I Feel Like a Pablo”. Spousta lidí se stále domnívala, že design tvoří Cali, ten se však k ničemu nevyjadřoval.

Až do teď! V rozhovoru pro Vogue řekl: “Nešel jsem a neřekl, že jsem to udělal. Nešel jsem a neřekl, že jsem to neudělal. Všem, kteří mě tahali na rozhovory jsem říkal ‚NE DÍKY’… Pro mě je to symptom toho, že lidé chtějí být v dnešní době až moc známí. Nemluvil jsem o tom, protože jsem necítil potřebu.”

A toto je jediné oficiální vyjádření, které kdy dal. Na jeho Tumblru se bez jakéhokoliv vysvětlení objevila fotka jeho strýce se sousedem v Pablo Merch bundách a tím bylo každému jasné, že Cali nemá potřebu komukoliv cokoliv dokazovat. Společně s Kanyem vytvořili merch, který svými prodeji a famem nemá obdobu a to je, myslím si, dostačující.

Shut it Down!