Dneska máme studie na všechno, to se ví. Jedna z těch nejnovějších tvrdí, že dokázala odhalit věk, ve kterém už jste na chození do klubů moc staří. A nebo se tak prý minimálně začínáte cítit.

Studie je sice britská, ale nepochybně může být zajímavá a platná i u nás. Také je férové dodat, že dnes máme doma mnohem víc zábavy. Dříve bylo „sezení doma“ spojené hlavně s televizí. Dneska můžeme z gauče nakupovat, komunikovat na sociálních sítích, sledovat online filmy a seriály v té nejvyšší kvalitě. A kdyby náhodou nuda začala stejně vítězit, může nás zachránit aktuální fenomén (kterému dáváme měsíc max.) – fidget spinner.

Čtyřicátníci si to už moc neužijí

Asi vás nepřekvapí, že první náznaky přichází po třicítce. Konkrétně 31 let je průměrný věk, kdy prý začneme více toužit po klidu domova. Ovšem reálný zlomový rok je 37. Po sedmatřicítce prý cítíme, že už kluby prostě nejsou pro nás.

A jaké jsou hlavní důvody? Sedmatřicátníci (a starší) už nechtějí bojovat s kocovinou. To je hlavní důvod. Mezi ty další patří třeba nechuť se navlékat do hezkého oblečení, hledat hlídání pro potomky nebo dokonce volat si taxíka. To vše se těmhle věkovým kategoriím tak moc nechce, že kluby přenechávají mladším. Možná je to tak dobře.

Uvidíme.