Nedávné prolomení ochrany HBO vedlo ke zveřejnění důvěrných informací, jako jsou telefonní čísla nebo emaily herců. Hackeři se dostali do systému HBO a ukořistili 1.5 TB dat, včetně scénářů k nadcházejícím dílům jak Hry o Trůny, tak seriálů Ballers a Room 104.

Další únik informací

Dnes ráno hackeři uvolnili zlomek ukradených dat, 3.4 GB, a od vedení HBO nyní požadují výkupné, jinak prý s leaky nepřestanou. Dle jejich prohlášení je hlavní důvod výkupného to, že jim trvalo celý půlrok, než prolomili ochranu HBO. A tak prý teď chtějí za svoji práci zaplaceno nemalou sumu, v přepočtu by se mělo jednat o zhruba 140 milionů korun. Ultimátum je jasně dané, HBO má tři dny na zaplacení, nebo budou zveřejněna další data.

Své požadavky hackeři vyjádřili více, než stylově. Vedení HBO poslali pětiminutové video, podkreslené ústřední znělkou seriálu Hra o Trůny.

Co zatím uniklo?

Mezi zveřejněnými soubory jsou k nalezení scénáře k pěti epizodám Hry o Trůny, technické dokumentace přibližující vnitřní fungování HBO, rozpočty, smlouvy, licence a hesla. Jeden z dokumentů obsahoval i seznam čísel, emaily a adresy všech herců, kteří hrají v sedmé sérii, tedy včetně představitelů Tyriona, Cersei, Daenerys nebo Jona Sněha. Můžeme si jen domýšlet, jaké by to mohlo mít následky. Mimo jiné leak zahrnuje i měsíční korespondenci vice-prezidenta HBO pro televizní dramaturgii, Leslieho Cohena.

Mluvčí HBO potvrdil, že právě probíhá vyšetřování ve spolupráci s FBI, které má odhalit i to, co vše hackeři zkopírovali. V tiskovém prohlášení říká Jeff Cusson, mluvčí HBO, že: „… ve světle dosavadních zjištění ohledně úniků nemáme důvod si myslet, že je v ohrožení náš emailový systém jako celek.

Zatím to vypadá tak, že se hackeři  nedostali ke kopiím jednotlivých epizod. Ačkoliv vyhrožují dalšími úniky, zatím se na internetu objevily jen scénáře. Leak čtvrté epizody sedmé série, která tak spatřila světlo světa o celé čtyři dny dříve, má na svědomí distribuční partner HBO, Star India, která epizodu nahrála na web dřív, než měla. Tyto dva úniky jsou tedy na sobě nezávislé. Nicméně, je jasné, že noční můra plná dalších úniků dat, epizod a scénářů pro HBO zdaleka nekončí.