Smack One vydal nové album Terapie a hned titulní track vyvolává velké debaty a emoce. Jedna z nejotevřenějších zpovědí na české scéně se dočkala stejně otevřené reakce ze strany Jamese. O co vlastně jde a jak se vyjádřil ke Smackovým tvrzením samotný James Cole?

První český grime MC trackem Terapie pořádně zatřásl českými fans. Naprosto bez obalu popisuje řadu bolestivých epizod svého života, které evidentně v sobě dlouho nosil a řešil. Rozhodl se s nimi vypořádat po svém. Hudbou. Málokterý chlap by se přiznal k tomu, že byl podváděný svojí holkou. Natož takhle veřejně. Smack se svým fans otevřel ještě mnohem víc.

Šokující přiznání

V tracku Terapie se totiž více než jiným tématům věnuje situaci, která by nebyla jednoduchá pro nikoho. Jde o vztah jeho matky se známým rapperem, kterého navíc dobře znal. Nebyl jím nikdo jiný než James Cole. Pro řadu fanoušků to bude šokující přiznání. Otázka je, jestli si tím Smack nakonec nenavařil mnohem větší pozornost na své démony – místo toho, aby se s nimi jednou provždy vypořádal a nechal je za sebou. To ukáží další měsíce. Motivace vzít haters munici tím, že ji sám použije, je ovšem zcela pochopitelná.

Praha není o moc jiná než jakékoliv jiné město či vesnice – co se drbů týče. Takže v Praze se o tom v té době poměrně dost mluvilo a tak nějak „se to vědělo“. Stejně tak se dala zaslechnout historka o „krvavé“ konfrontaci mezi Jamesem a Smackem, která je v tracku také stručně popsaná. A do toho řada šílených spekulací, verzí a nesmyslů.

Temné období plné drog a pí*ovin

Otázka, jakou formou zareaguje James Cole, se vyřešila poměrně rychle a brzy. James Cole v sobotu streamoval na Instagramu a veřejně odpovídal na otázky fanoušků. Terapie byla nejčastějším tématem. Není divu.

K celé věci se postavil upřímně a jako chlap. Přiznal, že se Smackovou mámou měl regulérní několikaletý vztah. Zmínil, že to bylo „temné období“, ve kterém „bral spoustu drog“ a udělal „spoustu píčovin“. Dodal, že od té doby na sobě dost zapracoval. Ohledně fyzické konfrontace se Smackem zaznělo dokonce to, že ve svém stavu „sem zmlátil několik fízlů a skončil na záchytce„. Na rovinu přiznal i to, že Smackovi přebral jeho tehdejší holku. A že mu po poslechu tracku poslal dlouhou zprávu, na kterou prý Smack odpověděl vstřícně a zdá se, že se vztahy alespoň trochu pročistily. V českém rapu opravdu nevídaná upřímnost na obou stranách.

Tedy – vypadá to, že beef nebude. Na druhou stranu, jak při streamování James Cole přiznal, neviděl rozhovor s lehce „ovíněným“ Smackem, který na spekulace o možném beefu říká, že by to byl pro Jamese „pohřeb“. A to už je docela slušný impuls pro rapperovo ego.

-Poeta-