Facebooček, Twittrík, Instagrámek. Slečny všech zemí se scházejí pod virtuální střechou sociálních sítí a chlubí se svou neuvěřitelnou postavičkou téměř jako z animáku. Skutečnost? Level Photoshop.

Někdy to poznáte na první pohled, to se trošku zasmějete, trochu podivíte a lehce zastydíte. No není vám jich líto? Chtějí vypadat tak krásně (a často nepřirozeně), přitom jsou se sebou evidentně tak nespokojené. Proč by to jinak dělaly?

„Umím ohýbat zdi!“

To by byla skutečně skvělá vlastnost. V tomto případě jde bohužel o slabou znalost grafického programu. Když to slečny dělají z čiré zábavy, komický výsledek si uvědomují a právě ten je jejich cílem, je to v naprostém pořádku. Umět si udělat srandu ze sebe je známkou zdravého sebevědomí. Bohužel ve většině případů je za tímto výsledkem něco jiného.

Ideál krásy je mystický pojem, který leží někde mezi objektivním měřítkem populace a subjektivním pohledem jedince. Výsledek? Záhadný, nestálý, abstraktní. K hmatatelnému výsledku se dostaneme pouze v případě, když z rovnice vyškrtneme subjektivitu. A vychází nám z toho štíhlá modelka, nebo – vnímáno fitness optikou – žena s vosím pasem, pevným kulatým zadkem a pevnými prsy o minimální velikosti č. 2. Nějaký ten sval na rukou či stehnech taky nevadí.

 

Level Photoshop

Photoshop je se světem fitness pevně spjatý, ovšem kombinace je to naprosto zbytečná a kontraproduktivní. Pokud cvičíte, ale vytoužených křivek pořád nedosahujete, zřejmě se budete muset smířit s tím, že váš genetický koktejl byl namíchán jinak. Vykašlete se na všeobecně zažitý ideál krásy a podtrhněte případně objevte své přednosti. Jenom probůh nepropadejte mystifikujícím možnostem virtuálního světa. Z takových fotek křičí slovo: zoufalka.

Tohle téma se týká jak dívek toužících po těle miss bikiny fitness, tak žen toužících po uznání či po rande přes online seznamku. Samostatnou kategorii tvoří celebrity, u kterých se pojem ideál krásy a realita rozcházejí nejčastěji. Mají vizážisty, kadeřníky, osobní trenéry, šéfkuchaře přes teplou stravu, studenou stravu i bezlepkovou stravu… A přesto potřebují photoshopera. Jak ženy, tak muži. Čest výjimkám.

Dokonalost je jen slovo

Ideál krásy je totiž takový brouk v hlavě. Nechceme ho tam mít, protože víme, že na něj nikdy nedosáhneme. Ale nepřestaneme se snažit. Ať už před zrcadlem ve fitku, v rukou plastického chirurga nebo pomocí grafických programů.

A že ideál krásy je vlastně nesmysl, to dokazují i fotky úspěšných fitnessaček, které se rozhodly nafotit své bříško v poloze sedu. Ve stoje dokonalé a v sedu… lidské a normální. Všichni jsme jen lidé, dokonalost je nádherné slovo, ale stejně jako ten pomyslný ideál – neexistuje.

Foto: i.ytimg.com, i2.mirror.co.uk, inlife.bgmilujemecviceni.cz, youtube.com