Sotva si najdete čas na oběd, natož na cvičení, ale chvíle pohlédnout do zrcadla a zhrozit se, ta se vždycky najde. Začínáte panikařit? Pomýšlíte na těch několik týdnů či měsíců dřiny v posilovně, které už nejsou vidět?

Don’t panic

V překladu Nepropadejte panice, jak se praví v knize Stopařův průvodce po Galaxii, ve skvělé příručce plné absurdit. A název se hodí i pro situaci, kdy opravdu nemáte na cvičení čas ani 10 minut denně po dobu několika dnů či týdnů. Může se to stát, například když natáčíte absolventský film, k tomu se připravujete na státnice a snažíte se zvládat pracovní povinnosti.

Hlavně nezlenivět

Don’t panic, opravdu. Situace se v lepší obrátí, jakmile opadne frmol. Povadlý zadeček se vrátí na své místo, oblouček na zadních stehnech taky. Ale nesmíte během této kritické doby zlenivět, začít se přejídat a ztratit motivaci. Máte vytvořené návyky a zažitý režim. Pokud se lítostivě obhlížíte v zrcadle (a to opravdu děláme) a hledáte mizící tvary, zaměřte se na budoucnost. Svaly mají paměť. Pokud jste si je už dřív vytrénovali,  nebude problém je obnovit a tentokrát to bude rychlejší proces než poprvé.

Jídlo, pohyb, pravidelnost

Jakmile se objeví volné okénko v časovém harmonogramu, běžte si zaběhat, zajděte do fitka nebo si dejte domácí lekci jógy. I občasný pohyb je lepší než nic. Ale jak to bude možné, najeďte na pravidelný režim. U hubnutí či rýsování je totiž nejdůležitější strava, pravidelnost a pohyb samotný.

Já osobně se nemůžu dočkat, až opráším permanentku do svého oblíbeného fitka. A pokud bojujete s motivací, tak jen připomenu, že se blíží plavková sezona…

V příštím článku si zaostříme na to, jak tuhle situaci zvládají známé osobnosti, které mají s časem problém dlouhodobě. A ukážeme si pár rychlocviků, které stihnete odcvičit například při čištění zubů…

Foto: Pixabay.com